Trwa ładowanie...
damdorz

Blair: wpuszczenie Polaków na Wyspy było słuszną decyzją

Były brytyjski premier, Tony Blair sprzeciwia się nowej polityce imigracyjnej i podkreśla pozytywną rolę Polaków w Wielkiej Brytanii. Blair nadal wierzy, iż jego rząd podjął słuszną decyzję, otwierając swoje granice dla polskich emigrantów. W swoim wystąpieniu dodał też, że "najbardziej szanowani ludzie" doceniają wkład Polaków w brytyjską gospodarkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blair: wpuszczenie Polaków na Wyspy było słuszną decyzją
(AP, Fot: Marc Duncan)
damdorz

Wypowiedź Blair'a jest odpowiedzią na zeszłotygodniowe komentarze lidera brytyjskiej Partii Pracy, Eda Milibanda, który przedstawił plany nowej polityki imigracyjnej, twierdząc, że trzeba zapobiec zajmowaniu miejsc pracy Brytyjczyków przez zagranicznych pracowników.

Partia Pracy postawi tamę imigrantom?

Miliband wytykał także poprzednikom, iż zniesienie kontroli emigracyjnej w krajach przystępujących do UE - takich jak Polska - nastąpiło zbyt szybko, a w konsekwencji na Wyspy przybyło zbyt wielu cudzoziemców z Europy Wschodniej.

damdorz

Z polityką imigracyjną Partii Pracy nie zgadza się też były członek tego ugrupowania i wieloletni działacz polonijny, Wiktor Moszczyński. W swoim liście opublikowanym 23 czerwca przez brytyjski "The Independent", plany laburzystów określa jako "małostkowe i krótkowzroczne".

W odniesieniu do wypowiedzi lidera Partii Pracy, komentatorzy zwracają uwagę na jego życiorys - dziadkowie Milibanda to polscy Żydzi, którzy wyemigrowali do Belgii. Natomiast ojciec - wybitny myśliciel marksistowski - urodził się w Belgii, ale uciekł do Wielkiej Brytanii w 1940 r., aby uniknąć prześladowań nazistowskich.

(A.C.)

damdorz

Podziel się opinią

Share
damdorz
damdorz
Więcej tematów