Trwa ładowanie...
d4fip3v
episkopat
25-08-2001 21:44

Biskupi zachęcają do udziału w wyborach

Do uczestnictwa w nadchodzących
wyborach parlamentarnych zachęcają biskupi polscy w komunikacie,
opublikowanym po posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu
Polski, jakie w sobotę odbyło się na Jasnej Górze.

d4fip3v
d4fip3v

Nasz kraj potrzebuje polityków, którzy będą potrafili kontynuować rozpoczęte przemiany społeczno gospodarcze. Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach - głosi komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Kościół nie będzie wskazywał na jakie ugrupowanie głosować, zachęca jednak, aby wybierać tych ludzi i te partie, które w życiu społecznym kierują się zasadami etyki chrześcijańskiej, broniąc m.in. życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, troszczą się o dobro rodziny, zwłaszcza wielodzietnej - piszą biskupi.

Według rady Stałej Episkopatu, nadchodzące wybory są okazją do tego, aby powierzyć troskę o naszą Ojczyznę osobom, które nie tylko obiecują, ale będą rzeczywiście w stanie wziąć na siebie ciężar rozwiązywania nabrzmiałych problemów.

Wśród negatywnych zjawisk w Polsce, biskupi wskazują m.in. na bezrobocie, niezawinione ubóstwo, brak poczucia bezpieczeństwa, a także na korupcję i patrzenie przez pryzmat partykularnych interesów na sprawy społeczne.

d4fip3v

Z bólem przyjęliśmy fakt zawetowania przez Prezydenta RP ustawy zmierzającej do poprawy sytuacji materialnej polskich rodzin - pisze Rada Stała Episkopatu, zaniepokojona także decyzją Sejmu odrzucającą ograniczenie handlu w niedzielę.

Bardzo pozytywnie oceniają natomiast biskupi społeczną postawę solidarności i ofiarności wobec osób dotkniętych powodzią. Pomoc udzieloną tylko za pośrednictwem Caritas, oblicza się na 35 milionów złotych.(mp)

d4fip3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fip3v
Więcej tematów