Trwa ładowanie...

Biskup nie chciał udzielić komunii, ukradła mu opłatek

Ekskomunikowana z Kościoła rzymskokatolickiego, samozwańcza biskup z organizacji Kobiety-księża, próbowała przyjąć komunię podczas nabożeństwa w austriackim Linzu. Gdy odprawiający mszę biskup odmówił, sama wzięła z kielicha hostię - informuje portal ekumenizm.pl.

Biskup nie chciał udzielić komunii, ukradła mu opłatekŹródło: AFP
d1c7jlx
d1c7jlx

Do niecodziennej prowokacji doszło podczas uroczystej mszy świętej w Linz, celebrowanej przez ordynariusza diecezji, bpa Ludwiga Schwarza.

Christine Mayr-Lumetzberger brała udział w nabożeństwie, ubrana w uszyte przez siebie szaty liturgiczne. Jak informuje Ekumeniczna Agencja Informacyjna, biskup Schwarz zapowiedział, że kobiecie nie zostanie udzielona Komunia Święta. Mayr-Lumetzberger podeszła więc do niego, sama wyjęła z kielicha hostię i ją skonsumowała.

53-letnia Mayr-Lumetzberger, była nauczycielka i była zakonnica, została ekskomunikowana z Kościoła rzymskokatolickiego. W 2002 roku wraz z sześcioma innymi kobietami przyjęła bowiem święcenia kapłańskie z rąk Romulo Antonio Braschiego - byłego rzymskokatolickiego biskupa z Argentyny, również ekskomunikowanego, związanego obecnie z nurtem teologii wyzwolenia.

W 2003 roku Mayr-Lumetzberger ogłosiła, że została wyświęcona na biskupa. Nie wiadomo jednak, w kościele jakiego wyznania, nie znaleźli się też świadkowie tych święceń.

d1c7jlx

Od tego czasu Mayr-Lumetzberger sama udzieliła święceń kapłańskich kilku innym kobietom. Należy też do organizacji Women Priests (z ang. Kobiety-księża).

Jak czytamy na stronie organizacji, zrzesza ona "rzymskokatolickich teologów, którzy wierzą, że kwestia święceń dla kobiet powinna pozostać otwarta". Jej członkowie zapewniają, że kochają swoją rodzinę - Kościół katolicki - i w pełni akceptują autorytet papieża. Dodają jednak, że - ich zdaniem - papież i jego otoczenia popełniają poważny błąd, nie zgadzając się księży-kobiety.

d1c7jlx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c7jlx
Więcej tematów