Trwa ładowanie...
dys2591

Binienda o ekspertach badających katastrofę smoleńską. "Docierają do nich groźby"

Wiceprzewodniczący podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku pod Smoleńskiem powiedział, że do amerykańskich naukowców są wysyłane maile z pogróżkami. Miały się nasilić po rozpoczęciu prac nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiesław Binienda jest zastępcą przewodniczącego podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego pod Smoleńskiem
Wiesław Binienda jest zastępcą przewodniczącego podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego pod Smoleńskiem (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dys2591

- Na pewno nie było błędu. Lewe skrzydło za pomocą detonacji eksplodowało. Wiemy, że to był profesjonalny ładunek wybuchowy. My już dziś wiemy dlaczego zginęli ludzie - mówi Wiesław Binienda w rozmowie z Telewizją Republika.

Ekspert podkomisji zaznacza, że dzięki budowie bliźniaczego modelu prezydenckiego samolotu, lepiej poznają przyczyny katastrofy Tu-154M. Gdy model będzie gotowy naukowcy chcą powtórzyć uderzenie samolotu o ziemię, by zaobserwować reakcję.

Zobacz także: Niespodziewana deklaracja ws. pomników smoleńskich. W studiu zawrzało

Raport końcowy ma powstać w marcu 2019 r. Eksperci, którzy badają przyczynę prezydenckiego wypadku dostają pogróżki. - W Ameryce wiedzą czego można się spodziewać i to nie są żarty - stwierdził Binienda. - Naukowcy nie dadzą się zastraszyć i prace nad katastrofą w Smoleńsku będą kontynuowane - zakończył. Osobami, które dostają groźby są prof. Paweł Artymowicz oraz Michał Setlak.

Źródło: telewzjarepublika.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów