Trwa ładowanie...

Biletomaty zaprogramowano na nowo. Kupione w nich bilety są nieskasowane

Biletomaty zainstalowane w autobusach i tramwajach sprzedają już bilety nieskasowane, dzięki czemu można je kupować także do późniejszego wykorzystania.

Share
Biletomaty zaprogramowano na nowo. Kupione w nich bilety są nieskasowane
Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d4bmmvc

Kiedy w pojazdach MPK zaczęły się pojawiać pierwsze biletomaty, pasażerowie skarżyli się, że sprzedają one od razu skasowane bilety umożliwiające tylko rozpoczętą podróż. Z tego powodu nie można było kupić większej liczby biletów do wykorzystania w późniejszym czasie. Było to sporą wadą, ponieważ biletomaty są zainstalowane tylko w autobusach i nowych tramwajach Tramino, pozostałe ich nie mają.

Po wielu prośbach Zarząd Transportu Miejskiego wreszcie zmienił oprogramowanie biletomatów i od tamtej pory można było w nich kupować więcej biletów "na zapas". Niestety, po wprowadzeniu systemu PEKA ponownie w pojazdach MPK można było nabyć wyłącznie skasowane bilety.

d4bmmvc

Aby biletomaty sprzedawały bilety nieskasowane, trzeba było je przeprogramować. ZTM właśnie poinformował, że prace związane z przeprogramowaniem zostały zakończone. Od poniedziałku, 25 sierpnia, znów można kupować bilety "na zapas". Trzeba zatem pamiętać, że bilet kupiony w biletomacie trzeba samemu skasować w kasowniku. Przypominają o tym nowe naklejki umieszczone na automatach.

W biletomatach znajdujących się w autobusach i tramwajach można zakupić bilety papierowe w dziesięciu rodzajach na strefę A+B+C:

- obowiązujący do 10 minut w cenie 3 zł (lub ulgowy w cenie 1,5 zł)
- obowiązujący do 40 minut lub na 1 przejazd w cenie 4,60 zł (lub ulgowy w cenie 2,30 zł)
- 24-godzinny w cenie 13,60 zł (lub ulgowy w cenie 6,80 zł)
- 48-godzinny w cenie 21 zł (lub ulgowy w cenie 10,50 zł)
- 72-godzinny w cenie 27 zł (lub ulgowy w cenie 13,50 zł)

d4bmmvc

Podziel się opinią

Share
d4bmmvc
d4bmmvc
Więcej tematów