Trwa ładowanie...
d3ekqy4

"Bild": w Niemczech pół miliona niezarejestrowanych imigrantów. Mogą stanowić zagrożenie

• Pół miliona imigrantów nie zarejestrowało się po przyjeździe do Niemiec i przebywa w kraju nielegalnie - podał we wtorek "Bild"
• To dane szacunkowe Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA
• Nielegalni cudzoziemcy stanowią, zdaniem BKA, zagrożenie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bild": w Niemczech pół miliona niezarejestrowanych imigrantów. Mogą stanowić zagrożenie
(WP, Fot: Robert Kulig)
d3ekqy4

"Wielu imigrantów unika kontaktu z niemieckimi urzędami, obawiając się odrzucenia (wniosku o azyl)" - cytuje gazeta anonimowe źródło w ministerstwie spraw wewnętrznych w Berlinie.

Duża liczba niezarejestrowanych osób jest powodem do niepokoju - pisze niemiecki tabloid. Ponieważ imigrantom, którzy się nie zarejestrowali, nie przysługują żadne świadczenia ze strony państwa, są oni skazani na pracę na czarno lub działalność przestępczą.

Na posiedzeniu rządu w najbliższą środę szef MSW Thomas de Maiziere ma przedstawić raport BKA na temat przestępczości wśród imigrantów. Wynika z niego, że w kolizję z prawem wchodzą głównie imigranci z krajów bałkańskich. Natomiast Syryjczycy, Irakijczycy i Afgańczycy nie wyróżniają się w tej statystyce - czytamy w niemieckiej gazecie.

d3ekqy4

Na problem niezarejestrowanych imigrantów zwracał już wcześniej uwagę Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF). Przedstawiciele BAMF oceniali liczbę niezarejestrowanych obcokrajowców na 400 tys.

Raport BKA obejmuje także wydarzenia w Kolonii w noc sylwestrową, gdzie doszło do masowych napaści rabunkowych i seksualnych na kobiety. Zdaniem autorów dokumentu wypadki nie były zaplanowane przez organizację przestępczą, lecz były spontanicznym działaniem wynikającym z "kulturowych przesłanek".

d3ekqy4

Podziel się opinią

Share
d3ekqy4
d3ekqy4
Więcej tematów