Trwa ładowanie...

Bilans dnia. Sprawdź, co wydarzyło się w sobotę

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka, demonstracje poparcia dla protestu ws. niepełnosprawnych, Morawiecki zastępuje Kaczyńskiego na spotkaniu z mieszkańcami Garwolina i polski robot w kosmosie. Sprawdź, co wydarzyło się w sobotę 5 maja.

Share
Bilans dnia. Sprawdź, co wydarzyło się w sobotę
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d2db2hz
  • Akcja ratunkowa w Jastrzębiu-Zdroju. Przed południem w kopalni Zofiówka należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do tąpnięcia. Pod ziemią było wtedy 11 górników, czterech od razu ewakuowano dwóch kolejnych po kilku godzinach. Ratownicy wciąż próbują dotrzeć do pięciu osób.
  • Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Na terenie całego kraju odbyły się manifestacje poparcia dla niepełnosprawnych oraz ich rodziców, którzy protestują w Sejmie. Największa z nich miała miejsce w Warszawie.
  • Polski Kret poleciał na Marsa. Z Zachodniego Wybrzeża USA na Marsa wystartowała misja NASA InSight, dedykowania badaniom wnętrza Czerwonej Planety. Trafi tam między innymi instrument Kret HP3, którego najważniejsze elementy wykonali Polacy. To pierwszym kompletny system dostarczony przez nasz przemysł na tak istotną misję.

Zobacz też: czy matura to bzdura?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2db2hz

Podziel się opinią

Share
d2db2hz
d2db2hz
Więcej tematów