Trwa ładowanie...

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w sobotę

Akcja ratunkowa Tomasza Mackiewicza i Elizabeth Revol, ostra krytyka Polski ze strony Izraela oraz historyczne zwycięstwo polskich skoczków w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. Sprawdź, co wydarzyło się 27 stycznia 2018 r.

Share
Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w sobotę
Źródło: Facebook.com
d3eo862

1 Trwa akcja ratunkowa na Nanga Parbat. Denis Urubko oraz Adam Bielecki po morderczej wędrówce dotarli do Elizabeth Revol. Francuzka schodziła w ich kierunku o własnych siłach. Polak Tomasz Mackiewicz znajduje się wyżej i wciąż czeka na pomoc.

2 Historyczne zwycięstwo Polaków w Zakopanem. Polacy w składzie Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Maciej Kot w świetnym stylu wygrali po raz pierwszy w historii konkurs drużynowy PŚ w Zakopanem.

3 Izrael chce zmian w polskiej ustawie dotyczącej Holokaustu. W piątek Sejm przyjął ustawę, która m.in. zakazuje używania słów "polskie obozy śmierci". - Nie można zmienić biegu historii, nie można negować Holokaustu - uznał premier Izraela Binjamin Netanjahu. Jego wzburzenie miał wywołać fakt, że Polska wspomnianą ustawą zaprzecza współudziałowi Polaków w Holocauście..

d3eo862

4 Rex Tillerson z wizytą w Polsce. W sobotę szef dyplomacji USA spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. - To była dobra, pożyteczna rozmowa; dotyczyła wszystkich ważnych spraw polsko-amerykańskich, m.in. współpracy militarnej i bezpieczeństwa tej części Europy - powiedział prezes PiS.

5 Krzysztof Sobolewski został szefem Komitetu Wykonawczego PiS. Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości wybrała Krzysztofa Sobolewskiego na przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS. Sobolewski zastąpił na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który został szefem MSWiA.

d3eo862

Podziel się opinią

Share
d3eo862
d3eo862
Więcej tematów