Trwa ładowanie...

Kaczyński spotkał się z Tillersonem. "Nie rozmawialiśmy o praworządności"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w biurze partii w Warszawie z szefem amerykańskiej dyplomacji Rexem Tillersonem. To ostatni punkt wizyty zagranicznego polityka w Polsce. - Rozmowa odbywał się z amerykańskiej inicjatywy - mówił później Kaczyński.

Share
Kaczyński spotkał się z Tillersonem. "Nie rozmawialiśmy o praworządności"Źródło: pis
d2cb16b

Spotkanie rozpoczęło się ok. 12:35 i trwało ok. 50 minut. Rex Tillerson przyjechał do warszawskiej siedziby PiS, gdzie spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. W rozmowie uczestniczył także m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- To była dobra pożyteczna rozmowa; dotyczyła wszystkich ważnych spraw polsko-amerykańskich, m.in. współpracy militarnej i bezpieczeństwa tej części Europy. Mówiliśmy o zakupach broni, aktualnych i przyszłych. Miałem okazje podziękować za obecne nastawienie do Polski. Nie częśto w przeszłości się zdarzało, bysmy mogli uzyskiwać tyle, co teraz - powiedział po spotkaniu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreslił, że rozmowa odbyła się z inicjatywy strony amerykańskiej i nie dotyczyła spraw związanych z praworządnością w Polsce.

W piątek wieczorem, tuż po przylocie do Warszawy ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, szef dyplomacji USA spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. - Rozmawiali godzinę, czyli dłużej niż to było zaplanowane - powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

Politycy uzgodnili polsko-amerykańską mapę działań w najbliższym czasie dotyczącą wspólnych stosunków gospodarczych i politycznych, w tym w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego.

d2cb16b

W sobotę, w drugim dniu wizyty w Warszawie, Rex Tillerson spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. Po rozmowach planowana jest wspólna konferencja prasowa szefów dyplomacji.

Tillerson w Warszawie:

d2cb16b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cb16b
Więcej tematów