Trwa ładowanie...
d19w841

Bielsko-Biała: Zabrał 6-latka na wycieczkę rowerową po drodze ekspresowej

Wtorkowe przedpołudnie, Bielsko-Biała. Ojciec zabiera sześcioletniego syna na wycieczkę rowerową do pobliskiego centrum handlowego. Ich trasa prowadzi przez drogę ekspresową S-52.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bielsko-Biała: zabrał syna na wycieczkę rowerową drogą ekspresową.
Bielsko-Biała: zabrał syna na wycieczkę rowerową drogą ekspresową. (iStock.com)
d19w841

Bielsko-Biała – nieudana wycieczka

Do zdarzenia doszło we wtorek 28 sierpnia około godziny 11 w Bielsko-Białej. 40-letni ojciec zabrał swojego sześcioletniego syna na przejażdżkę rowerową. Trasa ich wycieczki wiodła przez drogę ekspresową S-52. Rowerzyści poruszali się poboczem ruchliwej jezdni. Ich wyprawę na zdjęciach uwiecznili przejezdni, którzy niezwłocznie poinformowali o sytuacji lokalną policję. Mężczyzna wraz z synem został odnaleziony na placu zabaw w pobliżu centrum handlowego przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Kiedy przechodnie zwrócili mu uwagę, że nie można poruszać się rowerem po drodze ekspresowej mężczyzna zaczął uciekać. Został zatrzymany na wysokości ul. Nad Potokiem.

Nieskuteczne tłumaczenia

Początkowo 40-latek zaprzeczał oskarżeniom o jazdę rowerem po S-52. Zdanie zmienił dopiero, kiedy funkcjonariusze pokazali mu zdjęcia przesłane przez świadków zdarzenia. Wówczas mężczyzna zaczął wyjaśniać, że przejeżdżał tą drogą z synem ponieważ nie znał innej trasy, a także chciał skrócić czas podróży do centrum handlowego. Sprawa zostanie przekazana do sądu. Niewykluczone, że mężczyzna odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Przypomnijmy, że rowerzyści nie mogą poruszać się po drogach ekspresowych i autostradach. Jazda rowerem po tych trasach karana jest mandatem w wysokości 250 zł.

d19w841

Podziel się opinią

Share
d19w841
d19w841
Więcej tematów