Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. 30 tysięcy kwiatów odmieni miasto

Miasto będzie na wiosnę jeszcze bardziej kolorowe niż wcześniej. Do charakterystycznych miejsc w mieście, w których kwiaty pojawiały się w ubiegłych latach, doszły bowiem kolejne. To plac Żwirki i Wigury oraz rondo obok kościoła Opatrzności Bożej. W sumie w całym mieście posadzonych zostało 30 tys kwiatów.
Share
Bielsko-Biała. Już niedługo miasto zyska efektowną kwietną oprawę.
Bielsko-Biała. Już niedługo miasto zyska efektowną kwietną oprawę.Źródło: UM Bielsko-Biała, Fot: Paweł Sowa
d74m2gb

Na placu Żwirki i Wigury już niebawem, zależy od pogodny, powstanie prostokątny dywan tulipanów. Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej nasadził przy drzewach od strony ulicy 3 Maja dużą liczbę cebulek tych kwiatów. - Jestem przekonany, że będzie to pięknie, kolorowo wyglądało – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj. - Tulipany już się tam pojawiły, rosną, wystarczy kilka dni ciepła i będą cieszyły oko – dodaje.

Bielsko-Biała. Nowie kwiaty w mieście

Drugim, nowym miejscem, które zyska w tym roku wyjątkową kwiatową oprawę, jest rondo obok kościoła Opatrzności Bożej, gdzie nasadzone zostały duże ilości czosnku ozdobnego. - Postanowiliśmy to rondo trochę ożywić. Mam nadzieję, że będzie to zauważone – mówi Maj.

d74m2gb

Tulipany, których co roku w Bielsku-Białej jest mnóstwo, rozkwitną również i tej wiosny w charakterystycznych miejscach, tzn. przy ratuszu, zamku Sułkowskich, Teatrze Polskim czy koło stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna. W całym mieście będzie to w sumie ponad 30.000 kwiatów.

- Jak wszystkie zakwitną nasze piękne miasto będzie jeszcze piękniejsze – podsumowuje naczelnik.

Warto dodać, że wraz z nadejściem cieplejszej aury bielszczanie zobaczą również efekty wysiania w ubiegłym roku kolejnych łąk kwietnych: w Kamienicy, na Złotych Łanach czy na skrzyżowaniu ulic przy Centrum Handlowym Gemini, gdzie będą dwie kwietne łąki. Wraz z łąką przy ulicy Żywieckie Przedmieście daje to już pięć takich naturalnych przestrzeni w Bielsku-Białej.

Teraz pozostaje jedynie czekać na lepszą pogodę. Niestety synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla naszego regionu. Na ten tydzień zapowiadany jest bowiempowrót zimy.Pozostaje liczyć na to, że to chwilowe i pod koniec przyszłego tygodnia będziemy już mogli zobaczyć pierwsze efekty wiosennie ukwieconego miasta.

d74m2gb

Koronawirus w Polsce. Andrzej Sośnierz oskarża rząd. Jarosław Sellin reaguje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d74m2gb

Podziel się opinią

Share
d74m2gb
d74m2gb
Więcej tematów