Trwa ładowanie...
dgmf7ck

Bielik amerykański na wyciągnięcie ręki! Zobacz niezwykłe wideo

Jessie Peek, rybak z Alaski, udostępnił wideo, na którym karmi stado... narażonych na wymarcie bielików amerykańskich.
Widok bielika amerykańskiego (nie znajdującego się na symbolach narodowych USA, żywego i poza klatką ptaszarni pobliskiego zoo) jest niezwykle rzadki. Niewielu miało szczęście spotkać te wspaniałe ptaki w naturalnym środowisku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bielik amerykański na wyciągnięcie ręki! Zobacz niezwykłe wideo
(youtube.com)
dgmf7ck

Szczęściarzem, dla którego widok nie jednego, czy dwóch ale całej gromady tych bielików jest "codziennością", jest Jessie Peek, alaskański rybak. Peek udostępnił w sieci zaskakujące wideo, na którym jak gdyby nigdy nic... dokarmia bieliki krewetkami. Najwyraźniej dumne ptaki nie mają nic przeciw jedzeniu Jessiemu z ręki. Zawsze to prościej, niż samemu coś upolować (lub wypatrzyć - padliną też nie pogardzą). Nawet wikipedia nazywa je oportunistami.

Narodowy symbol Stanów Zjednoczonych jeszcze niedawno należał do gatunków zagrożonych całkowitym wymarciem. Poza Alaską i Kanadą jego populacja gwałtownie malała. W połowie lat 90. zmieniono klasyfikację gatunku z grupy gatunków "zagrożonych" (najbliżej wymarcia) do grupy "narażonych". Dzięki kampanii na rzecz ochrony bielików w roku 2007

dgmf7ck

Podziel się opinią

Share
dgmf7ck
dgmf7ck
Więcej tematów