ycipk-2mg9as

Bielik amerykański na wyciągnięcie ręki! Zobacz niezwykłe wideo

Jessie Peek, rybak z Alaski, udostępnił wideo, na którym karmi stado... narażonych na wymarcie bielików amerykańskich.
Widok bielika amerykańskiego (nie znajdującego się na symbolach narodowych USA, żywego i poza klatką ptaszarni pobliskiego zoo) jest niezwykle rzadki. Niewielu miało szczęście spotkać te wspaniałe ptaki w naturalnym środowisku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bielik amerykański na wyciągnięcie ręki! Zobacz niezwykłe wideo
(youtube.com)
ycipk-2mg9as

Szczęściarzem, dla którego widok nie jednego, czy dwóch ale całej gromady tych bielików jest "codziennością", jest Jessie Peek, alaskański rybak. Peek udostępnił w sieci zaskakujące wideo, na którym jak gdyby nigdy nic... dokarmia bieliki krewetkami. Najwyraźniej dumne ptaki nie mają nic przeciw jedzeniu Jessiemu z ręki. Zawsze to prościej, niż samemu coś upolować (lub wypatrzyć - padliną też nie pogardzą). Nawet wikipedia nazywa je oportunistami.

Narodowy symbol Stanów Zjednoczonych jeszcze niedawno należał do gatunków zagrożonych całkowitym wymarciem. Poza Alaską i Kanadą jego populacja gwałtownie malała. W połowie lat 90. zmieniono klasyfikację gatunku z grupy gatunków "zagrożonych" (najbliżej wymarcia) do grupy "narażonych". Dzięki kampanii na rzecz ochrony bielików w roku 2007

ycipk-2mg9as
Polub WP Wiadomości
ycipk-2mg9as
ycipk-2mg9as