Trwa ładowanie...

Bielice. Pijany traktorzysta nie podniósł pługu. Zaorał drogę

Mieszkaniec gminy Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie) jadąc ciągnikiem przez wieś, przypadkiem zerwał asfalt z drogi. Powiadomiona o uszkodzeniu policja szybko dotarła do sprawcy. Okazał się nim 57-letni rolnik, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek był pijany.
Share
Bielice. Kierowca traktora z dołączonym pługiem miał w organizmie 3 promile alkoholu
Bielice. Kierowca traktora z dołączonym pługiem miał w organizmie 3 promile alkoholuŹródło: Policja Warmińsko-Mazurska
d47y8tk

Około godz. 16:40 we wtorek oficer dyżurny z nowomiejskiej komendy policji odebrał telefon od zaniepokojonego mieszkańca Bielic. Poinformował on funkcjonariusza o zniszczeniu drogi. Na miejsce dotarli dzielnicowi z Biskupca i nie mieli problemów z wyjaśnieniem, kto za tym stoi.

Sprawcą zniszczenia okazał się 57-letni kierowca traktora. Mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu i zapomniał podnieść pług. Jadąc przez wieś zostawiał więc za sobą zaoraną drogę - zarówno gruntową, jak i asfaltową.

Nietrzeźwego rolnika przebadano więc alkomatem. Skala wykazała zawartość trzech promili substancji w organizmie. Jazda na podwójnym gazie i zaoranie drogi to jednak nie jedyny problem nieodpowiedzialnego 57-latka z gminy Biskupiec.

d47y8tk

Po zweryfikowaniu tożsamości przez policjantów okazało się, że w ogóle nie powinien usiąść za kierownicą swojego ciągnika. Ma bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do 2021 roku. Teraz mężczyźnie przyjdzie odpowiedzieć za zniszczenie asfaltu przed sądem.

Źródło: Policja

Źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Nowi posłowie mają problem. Zadaliśmy kilka prostych pytań

d47y8tk

Podziel się opinią

Share
d47y8tk
d47y8tk
Więcej tematów