Trwa ładowanie...

Bielan o relacji Kaczyński-Ziobro. "Widzieli się dzisiaj"

Wciąż nie widać końca tarć w obozie Zjednoczonej Prawicy. PiS i Solidarną Polskę ostatnio mocno poróżniło podejście do tzw. Funduszu Odbudowy. Padają pytania o to czy czekają nas przyspieszone wybory oraz stosunki między liderami koalicyjnych formacji. Rąbka tajemnicy uchylił europoseł Adam Bielan, znany z bliskich relacji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Bielan o relacji Kaczyński-Ziobro. "Widzieli się dzisiaj" (East News)Bielan o relacji Kaczyński-Ziobro. "Widzieli się dzisiaj" (East News)
dbqwc1f
dbqwc1f

W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. Przed jego uruchomieniem, konieczna jest ratyfikacja Funduszu przez parlamenty krajów członkowskich UE.

Politycy Solidarnej Polski, w tym minister sprawiedliwości i lider tej partii Zbigniew Ziobro, publicznie zgłaszali wątpliwości dotyczące Funduszu. Wskazywali, że wypłata środków może być połączona z praworządnością.

Europoseł Adam Bielan przyznał w TVN24, że kryzys jaki wywołała ta sprawa jest największy w siedmioletniej historii Zjednoczonej Prawicy. Przekonywał jednak, że partie wchodzące w skład koalicji rządzącej wciąż więcej łączy niż dzieli.

Igor Tuleya będzie doprowadzony siłą? Emocje posła od Ziobry w programie WP

Bielan został spytany jak na sprzeciw Zbigniewa Ziobry wobec przyjęcia przez rząd Funduszu Obudowy reaguje Jarosław Kaczyński.

dbqwc1f

Kaczyński i Ziobro "mają bieżący kontakt"

- Myślę, że premier Kaczyński ma dobry kontakt z ministrem Ziobro. Widzieli się dzisiaj przecież na posiedzeniu Rady ministrów i tam była chyba długa dyskusja między innymi na ten temat. Więc mają bieżący dobry kontakt - mówił europoseł.

Przekonywał, że w wielu sprawach PiS, Solidarna Polska i Porozumienie wciąż mają zbieżne stanowisko. Przypomniał, że podczas zakończonego wczoraj posiedzenia Sejmu, w 102 głosowaniach partie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy głosowały tak samo. - To się jednak liczy - oświadczył polityk w TVN24.

W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić KE do końca kwietnia.

Przeczytaj także:

dbqwc1f

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbqwc1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbqwc1f
Więcej tematów