Trwa ładowanie...
d2c3e5n

Biegli z Wrocławia przygotują ekspertyzę ws. pacjentki prof. Chazana

Biegli z wrocławskiej Akademii Medycznej zbadają dokumentację pacjentki, której prof. Bogdan Chazan odmówił aborcji – dowiedział się portal tvp.info. Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biegli z Wrocławia przygotują ekspertyzę ws. pacjentki prof. Chazana
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2c3e5n

Decyzja w tej sprawie zapadła po tym, jak do mokotowskiej prokuratury rejonowej trafiła cała dokumentacja medyczna kobiety.

Biegli będą musieli odpowiedzieć na wiele pytań m.in. czy zdrowie tej kobiety było zagrożone, bo to jeden z warunków dopuszczalności legalnego usunięcia ciąży, kiedy było wiadomo, że płód ma takie zmiany, że zachodzi podejrzenie, że urodzi się chory lub martwy.

W śledztwie przesłuchano już także samą kobietę, której odmówiono aborcji. Kobieta zapowiedziała, że będzie się domagać od szpitala Św. Rodziny miliona złotych odszkodowania.

d2c3e5n

Odwołanie prof. Chazana

Prof. Bogdan Chazan został odwołany ze stanowiska dyrektora Szpitala św. Rodziny, ponieważ odmówił pacjentce legalnej aborcji i nie wskazał innego lekarza, który mógł wykonać zabieg - do czego zobowiązują go przepisy. Decyzje o jego zwolnieniu podjęła prezydent Warszawy.

Własne kontrole w Szpitalu Św. Rodziny wszczęły też: NFZ, Rzecznik Praw Pacjenta oraz konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Postępowanie wyjaśniające prowadzi też na wniosek ministra zdrowia rzecznik odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej.

NFZ nałożył na szpital karę w wysokości ok. 70 tys. zł. Postępowanie Rzecznika Praw Pacjenta jeszcze trwa, w ramach tej kontroli sprawdzane jest, czy dziecko miało po urodzeniu zapewnione niezbędne świadczenia zdrowotne.

Źródło: tvp.info, PAP

d2c3e5n

Podziel się opinią

Share

d2c3e5n

d2c3e5n
Więcej tematów