Trwa ładowanie...
dl27o10

Biegacze ranni po uderzeniu pioruna

Potężne gradobicie, ulewa i grzmoty - przy takiej pogodzie uczestnicy półmaratonu w Kopenhadze wbiegali na metę. Nie wszyscy zdążyli to zrobić. Bieg przerwano, gdy dwie osoby zostały niegroźnie ranne po uderzeniu pioruna - informuje TVN24.
Share
maraton
maratonŹródło: Pixabay.com
dl27o10

Uczestników i organizatorów niedzielnego Półmaratonu Kopenhaskiego zaskoczyły bardzo trudne warunki pogodowe.
Jakiś czas po tym, jak linie mety przekroczyli liderzy wyścigu, zerwała się potężna burza z piorunami i gradobiciem. Ulica, przy której mieściła się meta, została błyskawicznie zalana i zamieniła się w rzekę. Uczestnicy brodzili po kostki w wodzie.

- Absolutne szaleństwo. Woda była wszędzie, powyżej kostek. Wszyscy mamy teraz mokre skarpetki - mówił jeden z uczestników biegu.

Nie wszyscy zdążyli ukończyć bieg. Zawody zostały ostatecznie przerwane, gdy dwóch biegaczy odnosło obrażenia na skutek uderzenia pioruna.

Organizatorzy półmaratonu zapewniali, że prognozy nie wskazywały na tak drastyczne załamanie pogody. Jak poinformowali na stronie internetowej, z powodu braku prądu nastąpiły problemy z elektronicznym pomiarem czasów, ale większość udało się zarejestrować. Niezależnie od tego uczestnicy będą mogli odebrać swoje medale.

dl27o10

Podziel się opinią

Share
dl27o10
dl27o10
Więcej tematów