Trwa ładowanie...

Biegacze ranni po uderzeniu pioruna

Potężne gradobicie, ulewa i grzmoty - przy takiej pogodzie uczestnicy półmaratonu w Kopenhadze wbiegali na metę. Nie wszyscy zdążyli to zrobić. Bieg przerwano, gdy dwie osoby zostały niegroźnie ranne po uderzeniu pioruna - informuje TVN24.

Biegacze ranni po uderzeniu piorunaŹródło: Pixabay.com
d4h93wf

Uczestników i organizatorów niedzielnego Półmaratonu Kopenhaskiego zaskoczyły bardzo trudne warunki pogodowe.
Jakiś czas po tym, jak linie mety przekroczyli liderzy wyścigu, zerwała się potężna burza z piorunami i gradobiciem. Ulica, przy której mieściła się meta, została błyskawicznie zalana i zamieniła się w rzekę. Uczestnicy brodzili po kostki w wodzie.

- Absolutne szaleństwo. Woda była wszędzie, powyżej kostek. Wszyscy mamy teraz mokre skarpetki - mówił jeden z uczestników biegu.

Nie wszyscy zdążyli ukończyć bieg. Zawody zostały ostatecznie przerwane, gdy dwóch biegaczy odnosło obrażenia na skutek uderzenia pioruna.

Organizatorzy półmaratonu zapewniali, że prognozy nie wskazywały na tak drastyczne załamanie pogody. Jak poinformowali na stronie internetowej, z powodu braku prądu nastąpiły problemy z elektronicznym pomiarem czasów, ale większość udało się zarejestrować. Niezależnie od tego uczestnicy będą mogli odebrać swoje medale.

d4h93wf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h93wf
Więcej tematów