To nagranie przeraziło tysiące internautów. Huragan Irma miał mieć "twarz diabła"

W sieci pojawiło się nagranie chmur, rzekomo towarzyszących huraganowi Irma. Tysiące przestraszonych internautów uwierzyło w prawdziwość filmu, sugerując, że na niebie ukazała się "twarz diabła".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z nagrania "Twarz huraganu Irma".
Kadr z nagrania "Twarz huraganu Irma". (Facebook.com)
WP

W mediach społecznościowych pojawiało się mnóstwo zdjęć i nagrań niszczycielskiego żywiołu, który w ostatnich dniach przetoczył się przez Florydę.

Jedno z takich nagrań wzbudziło szczególne emocje wśród internautów. Na profilu "EBuzz" pojawił się film o nazwie "twarz huraganu Irma", na którym widać sunące po niebie chmury, ułożone na kształt ludzkiej twarzy. Nagranie w niezwykłym tempie rozeszło się po sieci - w sumie wyświetlono je ponad 13 mln razy! Pod filmem pojawiła się lawina komentarzy, wielu użytkowników sugerowało, że niezwykłe zjawisko pogodowe to w rzeczywistości "twarz diabła", którą przybrał śmiertelny żywioł.

WP

Jak się okazało, nagranie było fałszywe. Portal RT.com poinformował, że internauci padli ofiara oszustwa, a wideo ukazujące niezwykłe chmury pochodzi z 2011 i zostało nagrane w Kanadzie, przed burzą w Grand Falls.

Polub WP Wiadomości
WP
WP