Trwa ładowanie...
do25wfw

Biedroń o wyborach prezydenckich. "Szkoda zmarnować poparcie"

Czy Robert Biedroń ma dość polityki, czy będzie chciał utrzymać stołek prezydenta Słupska? - Cieszy mnie kapitał pozytywnych emocji, który mnie spotyka i szkoda byłoby go zmarnować - przyznał. Nie ukrywa niezadowolenia z działań rządu. - Premier oszukała obywateli - powiedział o Funduszu Dróg Samorządowych.
Share
Robert Biedroń
Robert BiedrońŹródło: East News
do25wfw

Sympatycy Biedronia mogą się uśmiechnąć. Jego słowa o przyszłości związanej z polityką będą dla nich krzepiące. - Kiedyś nie marzyłem, że będę posłem czy prezydentem Słupska. Będę chciał najpewniej ubiegać się o reelekcję. Dywagowanie kim będę za 2-3 lata w moim przypadku nie ma najmniejszego sensu - stwierdził Biedroń w „Kropce nad i” w TVN24. Jednocześnie podkreślił, że nie chce zmarnować uzyskanego dotychczas poparcia.

Odniósł się też do zaskoczenia obywateli w związku z Funduszem Dróg Samorządowych. - Gdyby pani premier zapytała nas samorządowców czego chcemy, to oczywiście, że potrzebujemy remontu dróg, ale już dzisiaj umówiliśmy się, że Krajowy Fundusz Drogowy te 35 mld zł, które w 2016 r. miały być przeznaczone na drogi, powinny być w całości przeznaczane na drogi, a przeznaczono tylko 20 mld, więc co się stało z 15 mld zł? - powiedział.

- Ten fundusz ma służyć jako kolejny partyjny program PiS, to mają być środki przyznawane przez wojewodów - dodał Biedroń. Zdaniem polityka "po prostu wojewodowie dostaną taki instrument, który potulnym samorządowcom będzie dawał środki na drogi, a tym którzy nie wspierają dobrej zmiany, tych środków nie będzie dawał".

do25wfw

Czytaj również: Robert Biedroń nowym czarnym koniem wyborów prezydenckich?

Miesięcznice smoleńskie

Prezydent Słupska skomentował też narastający konflikt wokół miesięcznic smoleńskich. - PiS grasuje na pustyni, gdzie opozycji nie ma i która boi się wyjść. Kiedy Kaczyński Polskę pałą okłada, to oni gdzieś się chowają. Dzisiaj potrzeba odwagi - powiedział.

- Frasyniuk ma odwagę i dzisiaj potrzeba takiej pozytywnej oferty dla Polaków i Polek. Znaczy wiarygodnej oferty jeśli chodzi o przyszłość. Niestety dzisiaj opozycja tej oferty nie przedstawiła - zwrócił uwagę Biedroń.

do25wfw

Podziel się opinią

Share
do25wfw
do25wfw
Więcej tematów