Trwa ładowanie...

Białystok. Wiec "Polska przeciw przemocy" po zamieszkach na Marszu Równości

Wiec poparcia z Białymstokiem po ubiegłotygodniowych zamieszkach w mieście. Organizatorem akcji jest lewica. W Białymstoku są Robert Biedroń, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty. Na miejscu jest także reporterka WP Magdalena Raducha.

Białystok. Wiec "Polska przeciw przemocy" po zamieszkach na Marszu RównościŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
d2ggqia

Przed sceną na placu w sąsiedztwie Teatru Dramatycznego zbierały się od południa niewielkie grupy ludzi. Później, o godz 14, na miejscu było już ok. 300 osób. Wśród uczestników są także działacze Komitetu Obrony Demokracji.

W polbiżu jest pięć radiowozów policyjnych i funkcjonariusze w kamizelkach, z kaskami w dłoniach - informuje Magdalena Raducha.

Źródło: WP

W Białymstoku tego samego dnia miały odbyć się też dwie kontrmanifestacje. Zgodnie z informacją na stronie urzędu miasta, o godz. 13 w okolicach kościoła farnego miał odbyć się wiec przeciw nienawiści do nienarodzonych, ale ostatecznie zgromadzenie nie doszło do skutku.

d2ggqia

W tym samym miejscu i o tej samej porze, co wiec lewicy, odbył się za to "Wiec przeciwko nienawiści do Dzieci Nienarodzonych oraz wobec przemocy i deprawacji Dzieci Narodzonych". Niedaleko miejsca, gdzie odbywa się wiec lewicy stanął namiot z hasłem "Stop pedofilii".

Zobacz także: Jan Ołdakowski pod wrażeniem akcji WP. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w niej

Białystok. Wiec "Polska przeciw przemocy" WP.PL
Białystok. Wiec "Polska przeciw przemocy" Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Manifestacja "Polska przeciw przemocy" to inicjatywa liderów lewicowych ugrupowań - Włodzimierza Czarzastego z SLD, Roberta Biedronia z Wiosny oraz Adriana Zandberga z Lewicy Razem. Politycy zaapelowali też do liderów innych formacji opozycyjnych oraz przedstawicieli rządu, aby pojawili się w Białymstoku.

Białystok. Kontrmanifestacja w pobliżu wiecu "Polska przeciw przemocy", organizowanego przez lewicę WP.PL
Białystok. Kontrmanifestacja w pobliżu wiecu "Polska przeciw przemocy", organizowanego przez lewicę Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ggqia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ggqia
Więcej tematów