Trwa ładowanie...

Białystok. Kibice zapowiadają "pakt o nieagresji". Powodem Marsz Równości

W sobotę ulicami Białegostoku, po raz pierwszy w historii miasta, przejdzie Marsz Równości. W kontrmanifestacji zamierzają iść "środowiska kibicowskie" z całej Polski. Przed tym wydarzeniem zawarli nawet specjalny pakt.

Share
Białystok. Kibice zapowiadają "pakt o nieagresji". Powodem Marsz Równości
Źródło: East News, fot: Grzegorz Ksel/REPORTER
d47n0w9

Frakcje kibiców Jagielloni Białystok podjęły decyzję o tym, że w ten weekend na terenie Podlasia będzie panował pakt o nieagresji wśród kibiców z całej Polski - informuje "Gazeta Wyborcza".

Podobne pakty obowiązują np. podczas meczów piłkarskich reprezentacji Polski, czy Marszu Niepodległości 11 listopada. "W ten weekend wszyscy kibice mogą poruszać się w swoich barwach klubowych i nikt nie ma prawa powiedzieć złego słowa czy też podnieść ręki" - dodają na jedynym z forów.

Środowiska kibicowskie z Podlasia stanowczo sprzeciwiają się pierwszemu w historii miasta Marszu Równości. Ich akcja ma na celu "obronę przed zboczeńcami". "Każdy zapewne widział ich homoparady z Warszawy, Gdańska, Częstochowy gdzie w sposób jawny profanowano i wyśmiewano symbole religijne wiary chrześcijańskiej. Nie możemy pozwolić by poprzebierani pajace to samo uczynili w Białymstoku" - zapowiadają kibice.

Tęczowy Białystok

"Wiemy, o co walczymy i wiemy, że jest to słuszne. Wiemy, że Białystok jest miastem dla wszystkich. Chcemy to powiedzieć na głos. Dlatego 20 lipca 2019 pójdziemy razem podczas Pierwszego Marszu Równości w Białymstoku" - zapowiadają organizatorzy marszu na Facebooku.

d47n0w9

Marsz Równości rozpocznie się na placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w sobotę (20 lipca) o godzinie 14. Następnie przejdzie ul. Władysława Liniarskiego, Lipową w kierunku kościoła św. Rocha, ul. Częstochowską, aleją Józefa Piłsudskiego, a przy rondzie Lussy skręci w ul. plac Jana Pawła, skąd skieruje się na Rynek Kościuszki. Przy fontannie pod Ratuszem uczestnicy zakończą trasę przemarszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47n0w9

Źródło: wyborcza.pl

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

d47n0w9

Podziel się opinią

Share
d47n0w9
d47n0w9
Więcej tematów