Trwa ładowanie...
d4fbxkr

Białystok. Atak na operatora Polsatu w Puszczy Białowieskiej. Zapadł prawomocny wyrok

Sąd Apelacyjny w Białymstoku złagodził karę dla dwóch mężczyzn, którzy byli oskarżeni o napaść na operatora telewizyjnego. Uznał, że wcześniejsza sankcja była zbyt surowa. Wcześniej właściciel i pracownik zakładu usług leśnych zostali skazani na bezwzględne więzienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd w Białymstoku złagodził wyrok za atak na operatora TV w Puszczy Białowieskiej
Sąd w Białymstoku złagodził wyrok za atak na operatora TV w Puszczy Białowieskiej (PAP, Fot: Artur Reszko)
d4fbxkr

Operator telewizji Polsat został zaatakowany pod koniec lipca 2017 r., kiedy dokumentował akcję aktywistów w Puszczy Białowieskiej. Pobili go właściciel i pracownik zakładu usług leśnych. Z relacji świadków wynika, że mężczyznę chciano również potrącić. Dziennikarzowi zniszczono kamerę i zabrano nagranie.

Sprawcy napaści usłyszeli zarzut rozboju połączony z uszkodzeniem ciała oraz naruszenie prawa prasowego. Sąd w pierwszej instancji skazał mężczyzn na rok bezwzględnego więzienia. Tłumaczył, że dokładnie wiedzieli kim jest pokrzywdzony. Dodatkowo napastnicy mieli zapłacić operatorowi 5 tys. zł zadośćuczynienia i zapłacić Polsatowi 20 tys. za wyrządzone szkody.

Przeczytaj: Zarzuty dla dwóch mężczyzn za pobicie operatora Polsatu w Puszczy Białowieskiej

d4fbxkr

Po apelacji wyrok został złagodzony - podaje portal wspolczesna.pl. Sąd w Białymstoku zawiesił wykonanie próby na dwa lata. Uznał, że decyzja podjęta w pierwszej intencji była zbyt surowa. Sprawcy napaści nie mieli bowiem wcześniej konfliktów z prawem i przeprosili operatora.

Według sędziego mężczyźni nie mogli nie wiedzieć, że mają do czynienia z przedstawicielem mediów. Niemożliwe również było, aby pracownicy leśni mieli chcieć usunąć go z niebezpiecznej strefy. Wyrok jest prawomocny.

Przeczytaj również: Wycinka Puszczy Białowieskiej. Rok więzienia za napaść na operatora Polsat News

Zobacz też: Była polityk PiS odpowiada Jolancie Turczynowicz-Kieryłło. Tłumaczy, co jest "nadużyciem"

Źródło: wspolczesna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fbxkr

Podziel się opinią

Share

d4fbxkr

d4fbxkr
Więcej tematów