Trwa ładowanie...

Białoruskie służby rzucały w Polaków kamieniami. 28 migrantów przekroczyło granicę

Do niebezpiecznego incydentu doszło w nocy z piątku na sobotę na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Czeremchy. Grupa 28 migrantów wdarła się na terytorium Polski. Aby im ułatwić forsowanie granicy, białoruskie służby oślepiały funkcjonariuszy Straży Granicznej i rzucały w nich kamieniami.

Białoruskie służby rzucały w Polaków kamieniami. 28 migrantów przeszło na polską stronęiBiałoruskie służby rzucały w Polaków kamieniami. 28 migrantów przeszło na polską stronęiFot: Jakub Kaminski
d2uem56
d2uem56

Rzeczniczka SG por. Anna Michalska zapewniła, że wszyscy cudzoziemcy, którym udało się wejść do Polski, zostali zatrzymani, a następnie "doprowadzeni do linii granicy". Zapewniła, że w incydencie nikt nie ucierpiał. Ani po stronie polskich funkcjonariuszy, ani żaden z cudzoziemców.

To nie jedyna próba forsowania polsko-białoruskiej granicy, która miała miejsce tej nocy. Według Straży Granicznej, ostatniej doby odnotowano 41 prób nielegalnego wejścia do Polski z Białorusi. SG wydała też 10 postanowień o opuszczeniu terytorium Rzeczpospolitej.

Łącznie od początku 2021 roku było już blisko 40 tys. prób nielegalnego przedostania się do Polski. W ostatnim czasie polskie służby obserwują jednak spadek zainteresowania migrantów szklakiem na zachód prowadzącym przez polskie terytorium. Podczas gdy w październiku odnotowano 17,5 tys. prób forsowania granicy, w listopadzie było ich 8,9 tys.

d2uem56

Zobacz też: zdjęcie niemieckich polityków zrobiło furorę. Komentarz z PiS

Sytuacja przy granicy. Do 1 marca zakaz przebywania

Służby przypominają, że od 1 marca do 1 grudnia na terenach przygranicznych obowiązuje zakaz przebywania. Obszar ten obejmuje łącznie 115 miejscowości w województwie podlaskim i 68 w województwie lubelskim.

Z zakazu wyłączone są nie tylko służby, ale też mieszkańcy, czy osoby prowadzące tam działalność gospodarczą, załatwiające sprawy urzędowe lub biorące udział w kulcie religijnym.

d2uem56

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2uem56
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uem56
Więcej tematów