Trwa ładowanie...

Białoruskie służby odpowiedziały na nagranie polskiej Straży Granicznej

Polska Straż Graniczna opublikowała nagranie, na którym widać, jak białoruscy funkcjonariusze przewożą służbowym samochodem grupę migrantów na granicę z Polską. Białoruskie służby twierdzą, że udzielały uchodźcom pomocy.

Share
Straż Graniczna
Straż Graniczna Źródło: Getty Images
d1gfige

"W związku z tym, że niektórzy uchodźcy źle się czuli, zostali przewiezieni służbowymi samochodami, by została im udzielona pomoc medyczna" - poinformował białoruski Państwowy Komitet Graniczny w oficjalnym komunikacie.

To odpowiedź na opublikowany przez polską Straż Graniczną film przedstawiający działania białoruskich służb nieopodal granicy z Polską.

Straż Graniczna przyłapała białoruskie służby

W czwartek Straż Graniczna opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać białoruskie wozy przewożące uchodźców. "Działania białoruskich służb granicznych wzdłuż polskiej granicy - przewożenie imigrantów na różne odcinki" - skomentowano film.

d1gfige

Na nagraniu, poza momentem, w którym grupa migrantów wsiada do ciężarówki, widać również sytuację, w której osoby w strojach cywilnych wraz z funkcjonariuszami białoruskich służb przemieszczają się pieszo nieopodal ogrodzenia ustawionego na granicy.

Straż Graniczna informowała również, że tylko w czwartek do południa miało miejsce ponad 100 prób przedarcia się do Polski z terenu Białorusi. "Dziś było już 140 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Po stronie białoruskiej kolejne grupy cudzoziemców ukryte za lasem, kilkaset metrów od linii granicy, czekają, aby w dogodnym czasie i miejscu próbować nielegalnie dostać się do Polski" - czytamy w tweecie.

Posłanka KO o wypowiedziach Ziobry. "Od słów groźniejsze są czyny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gfige

Podziel się opinią

Share
d1gfige
d1gfige
Więcej tematów