Trwa ładowanie...
d3amq6r

Białoruś: ZPB zadowolony ze swej działalności

Dnia 25 sierpnia br. w Grodnie odbyło się zebranie Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi. Omówiono następujące kwestie: stan oświaty polskiej na Białorusi, działalność kulturalnaą ZPB, utrzymanie Domów Polskich, działalność gospodarcza Izby Przemysłowo-Handlowej ZPB, wydawnictwo tygodnika "Głos znad Niemna".

d3amq6r
d3amq6r

Tadeusz Kruczkowski, prezes ZPB, opowiedział zebranym o zmianach, jakie zaszły w Izbie Przemysłowo-Handlowej. Zmiany poczyniono w związku z tym, że wcześniej nie było podziałów dywidend. Były dyrektor Izby, Zygmunt Piełuć, samodzielnie podejmował decyzje, które naraziły Izbę na straty. Decyzje nie były uzgadniane z żadnym z udziałowców, co wynika ze statutu Izby. Prezes ZPB przedstawił nowego dyrektora Izby - Ludwikę Sido.

Podczas posiedzenia RN na stanowisko dyrektora Domu Polskiego w Szczuczynie mianowano Wiktora Bogdana (na okres tymczasowy). Na własną prośbę ze stanowiska sekretarza odpowiedzialnego Zarządu Głównego ZPB zrezygnował Tadeusz Malewicz (nadal pozostaje członkiem ZG ZPB), na jego miejsce został wybrany Wiesław Kiewlak.

Rada Naczelna podjęła decyzję o wystosowaniu do poszczególnych kandydatów na stanowisko prezydenta Białorusi w tegorocznych wyborach prezydenckich pytań, dotyczących ich stanowiska w sprawie egzystencji i perspektyw rozwoju mniejszości polskiej na Białorusi. (pr)

d3amq6r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3amq6r
Więcej tematów