Trwa ładowanie...

Białoruś zamknęła granicę z Polską i Litwą. Oficjalny powód: epidemia koronawirusa

Granica Białorusi z Polską i Litwą jest obecnie zamknięta. Oficjalnym tego powodem, według białoruskich władz, jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce - poinformował resort spraw zagranicznych.
Share
Białoruś zamknęła granicę z Polską i Litwą. Oficjalny powód: epidemia koronawirusa
Białoruś zamknęła granicę z Polską i Litwą. Oficjalny powód: epidemia koronawirusaŹródło: Wikimedia Commons
d4bahp1

Po południu białoruskie media zaczęły informować o problemach z przekraczaniem polskiej, litewskiej, łotewskiej i ukraińskiej granicy.

"Dziś w drugiej połowie dnia zaczęła się szerzyć informacja o zamknięciu granic z Litwą i Polską. Nie wiadomo, kto był inicjatorem takiej decyzji, ale nasi obywatele nie mogą wrócić do kraju. W Państwowym Komitecie Granicznym portalowi onliner.by potwierdzili tę informację, dodając, że decyzję taką podjęto w związku z pandemią" - napisał portal onliner.by.

- Dla wielu to było zaskoczenie, w tym dla nas. Nikt się nie spodziewał - miał oświadczyć cytowany przez białoruskie media dyżurny jednego z przejść granicznych.

d4bahp1

Portal tut.by, powołując się na relacje czytelników, podał także, że zamknięte są granice z Ukrainą i Łotwą.

- Granica Białorusi z Polską i Litwą jest obecnie zamknięta. Mogą ją przekraczać jedynie dyplomaci i kierowcy samochodów ciężarowych. Oficjalnym powodem zamknięcia według białoruskich władz jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce - poinformowało polskie MSZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bahp1

Podziel się opinią

Share
d4bahp1
d4bahp1
Więcej tematów