Trwa ładowanie...
d13j3du
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Białoruś: pożar na byłym poligonie przy granicy z Ukrainą

Na byłym poligonie stolińskim w Białorusi, tuż przy granicy z Ukrainą, trwa gaszenie pożaru. W ciągu dwóch dni zanotowano tam 13 wybuchów - poinformowało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Białorusi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś: pożar na byłym poligonie przy granicy z Ukrainą
(Fotolia)
d13j3du

- Trwa gaszenie pożaru lasów, trawy i krzaków na terenie byłego poligonu wojskowego w rejonie stolińskim w obwodzie brzeskim. Gaszenie utrudnia obecność niezdetonowanej amunicji (w ciągu dwóch dni doszło do 13 wybuchów, ofiar nie ma), brak dróg dojazdowych oraz silny wiatr - poinformował przedstawiciel resortu.

W gaszeniu pożaru uczestniczy prawie 80 osób i 19 jednostek sprzętu.

Według stanu ze środy rano pożar obejmuje powierzchnię 70 ha.

W ostatnich dniach pożary wybuchły także w innych miejscach Polesia. Nadal trwa walka z żywiołem w Prypeckim Parku Narodowym. Płonie także torf w innym miejscu rejonu stolińskiego.

d13j3du

Podziel się opinią

Share

d13j3du

d13j3du
Więcej tematów