Trwa ładowanie...
dm0m5k5

Białoruś. Joe Biden proponuje zamrożenie kont osób wspierających reżim

Kandydat na prezydenta USA, Joe Biden wypowiedział się na temat poszerzenia sankcji na osoby popierające reżim Aleksandra Łukaszenki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biden chce poszerzenia sankcji na władze Białorusi
Biden chce poszerzenia sankcji na władze Białorusi (PAP, Fot: PAP, EPA, CURTIS COMPTON , THE ATLANTA JOURNAL-CONSTITUTION)
dm0m5k5

Białoruś. Biden o popierających reżim. Zamrozić konta, na których trzymają środki

"Należy znacznie poszerzyć sankcje na popleczników prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki" - poinformował w swoim oświadczeniu 27 października kandydat na prezydenta USA, Joe Biden. Według niego społeczność międzynarodowa powinna zamrozić konta, na których trzymają pieniądze.

Proponowane przez Bidena sankcje mają uderzyć we wszystkich, którzy popierają reżim na Białorusi.

dm0m5k5

Białoruś. Biden chce, by Białorusini mieli demokrację

Kandydat na prezydenta USA, zamierza wraz ze Swiatłaną Cichanouską oraz narodem białoruskim wzywać do pokojowego przekazania władzy na Białorusi oraz do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych i przeprowadzenia wolnych, sprawiedliwych wyborów. Jak podał w oświadczeniu, "by Białorusini w końcu mogli cieszyć się demokratycznymi prawami, dla których tak bardzo się poświęcili".

Wsparcie gospodarcze dla Białorusi

Demokrata zapowiedział również, że jeśli wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, zamierza podjąć współpracę z krajami europejskimi, by wspólnie przedstawić plan wsparcia gospodarczego dla Białorusi - suwerennej i demokratycznej.

dm0m5k5

Koronawirus w Polsce. Będzie całkowity lockdown? Szef KPRM Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm0m5k5

Podziel się opinią

Share
dm0m5k5
dm0m5k5
Więcej tematów