Trwa ładowanie...
d2n4wus

Białoruś. Dwoje polskich nauczycieli musi wyjechać z kraju. "Mieli kilka godzin"

Małgorzata i Tomasz Banaszkiewiczowie po kilku latach spędzonych na Białorusi musieli opuścić kraj. Tamtejsze MSW odmówiło Polakom prawa do pobytu. Według nieoficjalnych informacji wkrótce wydaleni mają być kolejni nauczyciele.
Share
Polscy nauczyciele zostali wydaleni z Białorusi
Polscy nauczyciele zostali wydaleni z BiałorusiŹródło: East News, Fot: Wojciech Laski
d2n4wus

Dwójka polskich nauczycieli z Białorusi została zmuszona do opuszczenia kraju. Małgorzata i Tomasz Banaszkiewiczowie uczyli w polskiej szkole im. Stefana Batorego w Grodnie. Zostali tam skierowani przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Decyzję o wydaleniu małżeństwa podjęło białoruskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odmawiając im prawa do pobytu.

W polskiej placówce na Białorusi uczy się ponad tysiąc dzieci. W tym roku do szkoły w Grodnie miało zostać nieprzyjętych 11 dzieci. Dodatkowo w całym kraju zlikwidowane miały zostać fakultatywne lekcje języka polskiego. To mogą nie być jedynie złe informacje dla pedagogów z Polski.

d2n4wus

Nieoficjalne informacje w tej sprawie podaje Andrzej Poczobut - członek Zarządu Głównego Polaków na Białorusi. W ciągu następnych kilku tygodni nauczyciele, którzy zostali skierowani za naszą wschodnia granicę przez ORPEG, który podlega polskiemu Ministerstwu Edukacji Narodowej, również mogą zostać wydaleni.

Gliński o dyrektorze POLIN: dowiedziałem się bulwersujących informacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n4wus

Podziel się opinią

Share
d2n4wus
d2n4wus
Więcej tematów