ycipk-2pubwj

Białoruś. Dwoje polskich nauczycieli musi wyjechać z kraju. "Mieli kilka godzin"

Małgorzata i Tomasz Banaszkiewiczowie po kilku latach spędzonych na Białorusi musieli opuścić kraj. Tamtejsze MSW odmówiło Polakom prawa do pobytu. Według nieoficjalnych informacji wkrótce wydaleni mają być kolejni nauczyciele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy nauczyciele zostali wydaleni z Białorusi
Polscy nauczyciele zostali wydaleni z Białorusi (East News, Fot: Wojciech Laski)
ycipk-2pubwj

Dwójka polskich nauczycieli z Białorusi została zmuszona do opuszczenia kraju. Małgorzata i Tomasz Banaszkiewiczowie uczyli w polskiej szkole im. Stefana Batorego w Grodnie. Zostali tam skierowani przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Decyzję o wydaleniu małżeństwa podjęło białoruskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odmawiając im prawa do pobytu.

W polskiej placówce na Białorusi uczy się ponad tysiąc dzieci. W tym roku do szkoły w Grodnie miało zostać nieprzyjętych 11 dzieci. Dodatkowo w całym kraju zlikwidowane miały zostać fakultatywne lekcje języka polskiego. To mogą nie być jedynie złe informacje dla pedagogów z Polski.

ycipk-2pubwj

Nieoficjalne informacje w tej sprawie podaje Andrzej Poczobut - członek Zarządu Głównego Polaków na Białorusi. W ciągu następnych kilku tygodni nauczyciele, którzy zostali skierowani za naszą wschodnia granicę przez ORPEG, który podlega polskiemu Ministerstwu Edukacji Narodowej, również mogą zostać wydaleni.

Gliński o dyrektorze POLIN: dowiedziałem się bulwersujących informacji

ycipk-2pubwj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pubwj

ycipk-2pubwj
ycipk-2pubwj