Trwa ładowanie...

Białoruś. Aleksander Łukaszenka grozi robotnikowi. Mężczyzna zatrzymany

Prezydent Białorusi odwiedził Mińską Fabrykę Traktorów Kołowych, gdzie wdał się w sprzeczkę z jednym z pracowników. Na ujawnionym nagraniu słychać, jak Aleksander Łukaszenka grozi mężczyźnie, który później został zatrzymany.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka groził robotnikowi po przemówieniu w Mińsku Białoruś. Aleksander Łukaszenka groził robotnikowi po przemówieniu w Mińsku Źródło: Victor Lisitsyn / Russian Look / Forum, fot: RM, Victor Lisitsyn / Russian Look / Forum
d4j3n3h

Aleksander Łukaszenka kazał na siebie czekać pracownikom mińskiej fabryki przez długi czas w pełnym słońcu i upale. Sfrustrowany tłum skandował "odejdź" do białoruskiego prezydenta.

Po zakończeniu przemówienia Łukaszenka opuszczał teren fabryki. Wtedy jeden z robotników krzyknął do niego "zastrzel się". Kamery nagrały reakcję polityka. Wściekły Łukaszenka, w otoczeniu ochroniarzy, podszedł do pracownika fabryki.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka grozi robotnikowi. Mężczyzna zatrzymany

- Stój spokojnie, nie martw się, nie pobiję cię. To nie w moim interesie. Ale jeśli mnie sprowokujesz, to rozprawię się z tobą okrutnie. Bądź mężczyzną, jest was tłum, ja jestem sam. Odłóż telefon - powiedział prezydent Białorusi.

d4j3n3h

Jak relacjonują białoruskie media, mężczyzna, który krzyknął do Łukaszenki to Andrej Sudam. Wkrótce po wspomnianym incydencie miał zostać zatrzymany i przewieziony do rejonowego wydziału spraw wewnętrznych. Po opuszczeniu placówki nie chciał komentować sprawy.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka mówi o nowych wyborach

- Przeprowadziliśmy wybory. Dopóki mnie nie zabijecie, nie będzie innych - powiedział Łukaszenka w kontekście oddania władzy. Według Centralnej Komisji Wyborczej w ostatnim głosowaniu zdobył on ponad 80 proc. głosów.

Polityk podkreślił, że jest gotowy podzielić się władzą, ale do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. To reakcja na słowa Swiatłany Cichanouskiej, które zadeklarowała, że jest gotowa "zostać liderem narodu".

Białoruś. Paweł Kowal: poważne zmiany dotyczące bezpieczeństwa Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4j3n3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j3n3h
Więcej tematów