Trwa ładowanie...

Biała Podlaska. Riad Haidar zwolniony. Jerzy Owsiak żąda przywrócenia lekarza

Wieloletni ordynator oddziału neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej Riad Haidar został zwolniony z pracy. Decyzja wywołała oburzenie wielu osób, w tym Jerzego Owsiaka. Szef WOŚP twierdzi, że uznany lekarz padł ofiarą politycznej rozgrywki.
Share
Jerzy Owsiak po raz kolejny interweniuje ws. Riada Haidara
Jerzy Owsiak po raz kolejny interweniuje ws. Riada HaidaraŹródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
d3h4e4v

"Widzi Pan, jaka jest reakcja Polaków, nie tylko z Pańskiego miasta - Białej Podlaskiej. Tą sprawą zajął się nawet Rzecznik Praw Obywatelskich. Dlatego, żeby jak najszybciej zakończyć obecny stan rzeczy, niech Pan natychmiast wycofa tę decyzję" - zaapelował w mediach społecznościowych do dyrektora szpitala Jerzy Owsiak.

Szef WOŚP walczy o przywrócenie do pracy Riada Haidara. Urodzony w Syrii lekarz od blisko 30 lat był ordynatorem oddziału neonatologii w szpitalu wojewódzkim w Białej Podlaskiej. Dyrektor placówki i jednocześnie radny PiS Adam Chodziński zaproponował mu przedłużenie kontraktu, ale już nie w roli ordynatora.

d3h4e4v

"I Pan, ot tak sobie, a dzisiaj jestem już przekonany, że ze względów politycznych, zwalnia z pracy jednego z najlepszych fachowców w tej dziedzinie w kraju" - pisze Owsiak. I przypomina, że oddział, którym kierował Haidar, był "wyjątkowo świetnie działającym".

Zobacz też: "Przepłakałam cały dzień". Magdalena Adamowicz o pierwszych świętach bez męża

"Dzięki Fundacji WOŚP polska neonatologia stoi na najwyższym, światowym poziomie. I nagle Panu, Panie Dyrektorze, przychodzą do głowy okrutne igraszki w sytuacji, gdzie na szali jest ludzkie życie" - dodaje Owsiak. Szef WOŚP zaprosił Haidara do udziału w 28. Finale WOŚP.

d3h4e4v

"Proszę zabrać swoich bliskich, załogę, będzie nam miło uściskać i pozdrowić Was wszystkich" - napisał Jerzy Owsiak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h4e4v

Podziel się opinią

Share
d3h4e4v
d3h4e4v
Więcej tematów