Trwa ładowanie...

Riad Haidar zwolniony. Adam Bodnar interweniuje

Riad Haidar został zwolniony ze szpitala w Białej Podlaskiej. Urodzony w Syrii lekarz od niemal 30 lat był tam ordynatorem oddziału neonatologii. Powody jego zwolnienia chce znać Rzecznik Praw Obywatelskich.

Share
Riad Haidar zwolniony. Adam Bodnar interweniujeŹródło: PAP, fot: Wojtek Jargiło
d3me1sr

Adam Bodnar chce wiedzieć, dlaczego Riad Haidar nie jest już zatrudniony w szpitalu w Białej Podlaskiej. Dyrekcja placówki nie zaproponowała mu nowego kontraktu, mimo że kieruje tamtejszym oddziałem neonatologii od niemal 30 lat. Pacjenci wypowiadają się o urodzonym w Syrii lekarzu niemal w samych superlatywach.

Rzecznik Praw Obywatelskich zapytał dyrektora szpitala "co doprowadziło do tego, że szpital traci cenionego specjalistę". Adam Bodnar w piśmie do Adama Chodzińskiego podkreśla dorobek Haidara i uznanie, jakim się cieszy. "Posiada wysoką wiedzę specjalistyczną, jest wysokiej klasy specjalistą w tej dziedzinie medycyny" - pisze rzecznik i prosi dyrektora o wyjaśnienie decyzji.

Riad Haidar zwolniony. Adam Bodnar interweniuje

Riad Haidar przekonuje w rozmowie z WP, że decyzja dyrekcji jest "polityczna i niezrozumiała". Lekarz od wielu lat działa w miejscowym samorządzie, a w ostatnich wyborach uzyskał mandat posła z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej Adam Chodziński jest z kolei radnym Zjednoczonej Prawicy.

d3me1sr

Zobacz też: Jurek Owsiak i Tomasz Grodzki w Senacie. Dwa tematy spotkania

"Czy naprawę stać Pana na to, by w taki sposób potraktować jednego z najbardziej docenianych lekarzy neonatologów w Polsce? Czy nie igra Pan życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów?" - pytał Chodzińskiego Jurek Owsiak.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3me1sr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3me1sr
d3me1sr
Więcej tematów