Trwa ładowanie...
dd8fxmu

Bezpłatny dostęp do internetu w Warszawie

Warszawiacy i turyści mogą korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do internetu m.in. na Starym Mieście i Trakcie Królewskim. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie internetu w okolicach Stadionu Narodowego.

Share
dd8fxmu

Bezprzewodowy internet uruchomiono w tym tygodniu. Jest to pierwsza darmowa sieć w Warszawie, realizowana bezpośrednio przez stołeczny ratusz. Obejmuje Trakt Królewski, Stare Miasto oraz część Powiśla.

- Osoba, która chce skorzystać z internetu, powinna wybrać sieć UM Warszawa, po czym wyświetli jej się strona z regulaminem korzystania z internetu - powiedział Tomasz Andryszczyk z biura prasowego urzędu miasta. W części miasta, w której można korzystać z internetu, zamontowano 13 nadajników. Koszt przedsięwzięcia to 100 tys. zł.

Andryszczyk zaznaczył, że obszar ten wybrano ze względu na "atrakcyjność architektoniczną i turystyczną".

Połączenie możliwe jest dla dowolnych urządzeń posiadających kartę Wi-Fi (np. telefon komórkowy, laptop, palmtop). Jednorazowe połączenie trwa do 30 minut. Maksymalna liczba osób, która może jednocześnie korzystać z sieci, to 1200 użytkowników.

dd8fxmu

W następnych miesiącach planowane jest uruchomienie internetu w okolicach Stadionu Narodowego i ul. Francuskiej. Tam internet zostanie uruchomiony wiosną przyszłego roku. Jak powiedział PAP Andryszczyk, rozważane jest także uruchomienie internetu w okolicach Placu Grzybowskiego i Placu Trzech Krzyży.

W Warszawie działa już bezpłatna, bezprzewodowa sieć internetowa - BemowoNET - dostępna dla mieszkańców dzielnicy Bemowo (projekt realizowany przez Urząd Dzielnicy Bemowo).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dd8fxmu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd8fxmu
dd8fxmu
Więcej tematów