Trwa ładowanie...
d1gdp3j

Bezpłatne zabiegi dla zwierząt już wkrótce w Warszawie

Już wkrótce warszawiacy bezpłatnie wysterylizują lub wykastrują, a także zaczipują swoje psy i koty. Trwają przetargi, które pozwolą wyłonić lecznice dla zwierząt, w których świadczone będą usługi. Start obu akcji planowany jest w kwietniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpłatne zabiegi dla zwierząt już wkrótce w Warszawie
(WawaLove.pl)
d1gdp3j

W tym roku zarówno czipowanie, jak i zabiegi sterylizacji/kastracji psów i kotów będą w całości finansowane ze środków m.st. Warszawy. Trwają postępowania przetargowe, mające na celu wyłonienie zakładów leczniczych, gdzie stołeczne czworonogi będą mogły być poddane tym zabiegom.

Usługi czipowania, a także sterylizacji/kastracji psów i kotów świadczone będą od dnia podpisania umów, co nastąpi prawdopodobnie w kwietniu. Niezwłocznie po ich zawarciu szczegółowe informacje o akcjach zostaną przekazane do wiadomości publicznej. Na stronie http://bip.warszawa.pl/bos w zakładce: „zwierzęta w mieście” opublikowana zostanie lista wykonawców.

W 2014 roku oba przedsięwzięcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy. W czasie trwania ubiegłorocznej akcji zabiegom sterylizacji poddanych zostało 665 kotek i 430 suk, a kastracji - 365 kocurów i 254 psy. W 2014 roku zaczipowano również 7279 zwierząt.

d1gdp3j

Podziel się opinią

Share

d1gdp3j

d1gdp3j
Więcej tematów