Trwa ładowanie...
d25rjqf

Bezdomny uniewinniony po 6 latach. Kłopoty miał przez anonimowy przelew na 10 tys. euro

Leszek J., krakowski bezdomny, otrzymał z Holandii przelew na 10 tys. euro. Sąd oskarżył go o nieumyślne paserstwo. Przez 6 lat musiał przekonywać 4 sądy, że nie wie, skąd pieniądze pojawiły się na jego koncie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezdomny krakowianin konto założył po to, aby otrzymywać pieniądze od MOPS-u (iStock.com, Fot: alexkich)
d25rjqf

55-latek założył konto, aby otrzymywać 444 zł zapomogi od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nigdy z niego nie korzystał, bo pieniądze odbierał "do ręki". Po nieco ponad miesiącu otrzymał od holenderskiej firmy przelew na 9987 euro. Transakcja została przeprowadzona w wyniku nieautoryzowanego dostępu do bankowości internetowej - opisuje gazetakrakowska.pl.

Rachunek Leszka J. został błyskawicznie zablokowany, a po 3 miesiącach pieniądze wróciły do Holandii. Jednak śledczy oskarżyli bezdomnego o paserstwo. Sprawa trafiła do sądu, który skazał 55-latka na pół roku więzienia w zawieszeniu.

Zobacz także: Tadeusz Cymański: nie będzie sprawiedliwego świata. Nam chodzi o mniej niesprawiedliwości

Po apelacji wyrok uchylono, a w kolejnej rozprawie uniewinniono bezdomnego. Z decyzji niezadowolony był prokurator, który złożył odwołanie. Ostatecznie Sąd Apelacyjny oczyścił Leszka J. z zarzutów. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25rjqf

Podziel się opinią

Share

d25rjqf

d25rjqf
Więcej tematów