Trwa ładowanie...
ycipk-8bsxbp

Betlejemskie Światło Pokoju w Polsce. Odebrało je 4 tys. harcerzy

Skauci ze Słowacji przekazali Betlejemskie Światło Pokoju polskim harcerzom. W uroczystości zorganizowanej w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach udział wzięły tysiące młodych ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane będzie do kolejnych państw.
Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane będzie do kolejnych państw. (ZHP.pl)
ycipk-8bsxbp

- Siła tego maleńkiego płomienia tkwi także w tym, że jest dzielony. Odpalamy świecę od świecy, dzięki czemu świat staje się jaśniejszy - podkreślał w trakcie uroczystej mszy świętej bp Damian Muskus.

Duchowny ocenił, że "dobro, pokój i miłość" są przekazywane właśnie w tej sposób. - Dzielone z innymi, pomnażają się, sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze, że rodzi się nadzieja. Dlatego warto przywiązywać wagę do małych czynów dobra – przekonywał Maskus cytowany przez polsatnews.pl.

ycipk-8bsxbp

Zobacz także: Przygarnij amerykańskiego żołnierza na święta. Akcja bazy w Redzikowie

Betlejemskie Światło Pokoju tradycyjnie zostało odpalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Jak co roku, zagraniczni skauci przekazali je także harcerzom w Polsce. Ci zabiorą je do swoich regionów, by dzielić się nim z lokalnymi społecznościami.

– Cieszymy się, że ta tradycja trwa i z roku na rok jest nas coraz więcej – powiedziała do zebranych w sanktuarium na Krzeptówkach naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad.

ycipk-8bsxbp

Zobacz też: Sasin odpowiada Schetynie ws. sędziów: ręce opadają

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Światło przekazywane jest dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju od 29 lat. Od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. BŚP oraz świeca Caritas, to nieodłączne elementy Wigilii w Polsce. Płomień, który jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju oraz świeca, która daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z potrzebujących rodzin – to właśnie te akcje, które dają moc.

ycipk-8bsxbp

Źródło: polsatnews.pl, zhp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-8bsxbp

ycipk-8bsxbp
ycipk-8bsxbp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów