Trwa ładowanie...
d4k4ayi

Betlejemskie Światło Pokoju w Polsce. Odebrało je 4 tys. harcerzy

Skauci ze Słowacji przekazali Betlejemskie Światło Pokoju polskim harcerzom. W uroczystości zorganizowanej w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach udział wzięły tysiące młodych ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane będzie do kolejnych państw.
Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane będzie do kolejnych państw. (ZHP.pl)
d4k4ayi
  • Światło Pokoju przekazywane jest już od 29 lat
  • Z roku na rok jest nas coraz więcej - oceniła naczelniczka ZHP
  • BŚP trafi m.in. do Niemiec, Rosji i Szwecji

- Siła tego maleńkiego płomienia tkwi także w tym, że jest dzielony. Odpalamy świecę od świecy, dzięki czemu świat staje się jaśniejszy - podkreślał w trakcie uroczystej mszy świętej bp Damian Muskus.

Duchowny ocenił, że "dobro, pokój i miłość" są przekazywane właśnie w tej sposób. - Dzielone z innymi, pomnażają się, sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze, że rodzi się nadzieja. Dlatego warto przywiązywać wagę do małych czynów dobra – przekonywał Maskus cytowany przez polsatnews.pl.

Zobacz także: Przygarnij amerykańskiego żołnierza na święta. Akcja bazy w Redzikowie

d4k4ayi

Betlejemskie Światło Pokoju tradycyjnie zostało odpalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Jak co roku, zagraniczni skauci przekazali je także harcerzom w Polsce. Ci zabiorą je do swoich regionów, by dzielić się nim z lokalnymi społecznościami.

– Cieszymy się, że ta tradycja trwa i z roku na rok jest nas coraz więcej – powiedziała do zebranych w sanktuarium na Krzeptówkach naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad.

Zobacz też: Sasin odpowiada Schetynie ws. sędziów: ręce opadają

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Światło przekazywane jest dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

d4k4ayi

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju od 29 lat. Od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. BŚP oraz świeca Caritas, to nieodłączne elementy Wigilii w Polsce. Płomień, który jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju oraz świeca, która daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z potrzebujących rodzin – to właśnie te akcje, które dają moc.

Źródło: polsatnews.pl, zhp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k4ayi

Podziel się opinią

Share

d4k4ayi

d4k4ayi
Więcej tematów