Trwa ładowanie...

Przygarnij amerykańskiego żołnierza na święta. Akcja bazy w Redzikowie

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Bazie Antyrakietowej w Redzikowie nie mają gdzie spędzić Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego dowództwo jednostki organizuje specjalną akcję. Chętne rodziny mogą się zgłaszać, by ugościć wojskowych w swoich domach.
Share
Amerykańscy żołnbierze w Polsce
Amerykańscy żołnbierze w PolsceŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d4k9ttd
  • Polskie rodziny mogą gościć w święta amerykańskich żołnierzy
  • Amerykanie służą w Polsce z dala od swoich rodzin
  • Akcję wspiera gmina Słupsk

Dowództwo Bazy Antyrakietowej w Redzikowie rusza z programem, który od lat działa w amerykańskiej armii "Zaproś Marynarza na Święta". Chętne rodziny mogą się zgłaszać, by ugościć zagranicznych żołnierzy. Informacje na stronie internetowej zamieściła gmina Słupsk. Jest tez tam specjalny formularz do zgłoszeń.
Zgodnie z programem będzie można przyjąć w swoim domu amerykańskiego żołnierza w dniach 24, 25, 26 grudnia lub 1 stycznia.

"Rodziny te będą starannie wybrane, tak aby dopasować ich preferencje z preferencjami Marynarza. To przedsięwzięcie jest kolejnym sposobem na wzmocnienie amerykańsko-polskiej przyjaźni i partnerstwa na wiele lat!" – informuje gmina Słupsk.

d4k9ttd

Kapitan Eric Williams, dowódca Naval Suport Facility w Redzikowie zapewnia, że kryteria udziału w tym programie nie są skomplikowane: - Na pewno pomogłoby, gdyby ktoś w rodzinie mówił chociaż trochę po angielsku, żeby usprawnić komunikację przy wigilijnym stole. Nie mamy jednak specjalnych ograniczeń, bo założeniem tego programu jest to, aby się spotkać, spędzić razem święta i wymienić się świątecznymi tradycjami – mówi Polskiemu Radiu Koszalin.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Minister w niezręcznej sytuacji. Mówi o odejściu Marka Suskiego z KPRM

d4k9ttd

Podziel się opinią

Share
d4k9ttd
d4k9ttd
Więcej tematów