Trwa ładowanie...
d4b3m94

Betlejemskie Światło Pokoju 2001

W niedzielę po raz jedenasty przybędzie do Polski Betlejemskie Światło Pokoju. Polscy harcerze otrzymają je od skautów słowackich na przejściu granicznym na Łysej Polanie. Po mszy świętej odprawionej w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Związku Harcerstwa Polskiego "Głodówka" harcerze rozpoczną roznoszenie światła po całej Polsce.

d4b3m94
d4b3m94

W niedzielę Światło dotrze do Krakowa, w poniedziałek rano do Częstochowy a po południu do Warszawy. BŚP otrzymają między innymi: Prezydent, Premier, Prymas Polski, Marszałkowie Sejmu i Senatu. Harcerze zaniosą je także do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i instytucji, szpitali i domów opieki społecznej.

Następnie Betlejemskie Światło dotrze z Polski na Litwę, Białoruś, Ukrainę i do Rosji.

W tym roku roznoszenie Betlejemskiego Światła Pokoju w Polsce odbywa się pod hasłem: "Wy jesteście światłością świata". Kiedy blednie światło i przestajemy wyraźnie widzieć świat wokół nas, a w sercu nocy ogarnia nas lęk i poczucie zagrożenia i kiedy niecierpliwie oczekujemy światła dnia, to pamiętajmy, że Betlejemskie Światło Pokoju wzywa nas, że mamy być stróżami poranka, zwiastunami prawdy, miłości i nadziei - napisał w liście do harcerzy kapelan ZHP ks. phm. Jan Ujma.

Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii w 1986 roku, gdzie dla niewidomych dzieci przywieziono Światło z Groty Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Dwa lata później austryjaccy skauci po raz pierwszy pojechali po Światło do Betlejem. Od tamtego czasu co roku do Wiednia przywożone jest Światło, które roznoszone jest przez skautów po całej Europie. (aka)

d4b3m94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b3m94
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj