Trwa ładowanie...

Bestialski atak na pizzerię. Terroryści zabijali głównie młodych

Ekstremiści z grupy Asz-Szabab zaatakowali nocą jeden z hoteli w stolicy Somalii. W pierwszym momencie przed obiektem w Mogadiszu wybuchł samochód pułapka. Następnie do zlokalizowanej na parterze restauracji weszli uzbrojeni mężczyźni, strzelając do ludzi, którym udało się przeżyć. Ofiary to głównie osoby młode. Terroryści wzięli ze sobą zakładników.

Share
Bestialski atak na pizzerię. Terroryści zabijali głównie młodych
Źródło: Twitter
d1ng2i4

Wszystko zaczęło się późnym wieczorem, kiedy zamachowiec samobójca wjechał samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi w budynek hotelu Posh Treats. Chwilę po eksplozji do budynku wdarli się mężczyźni przebrani za żołnierzy. Bojówkarze wzięli 10 zakładników, jednak siłą bezpieczeństwa udało się odbić porwanych. Dwaj terroryści zostali zabici na miejscu. Uwolniono 10 przetrzymywanych osób, głównie Kenijczyków, Etiopczyków i Azjatów.

Do mediów spływają nieprecyzyjne informacje. Według potwierdzonych doniesień zginęło 17 osób, w większości młodych ludzi, którzy nie przeżyli eksplozji samochodu pułapki. Służby medyczne mówią nieoficjalnie o 27 zabitych lub ciężko rannych osobach.

Asz-Szabab to grupa islamskich ekstremistów, którzy walczą o stworzenie kalifatu na wzór Państwa Islamskiego na terenach dzisiejszej Somalii. Ich wzmożona działalność terrorystyczna w ostatnich tygodniach ma związek z wojną, którą wypowiedział im wybrany w lutym prezydent Mohamed Abdullahi Mohamed. Dzięki staraniom rządu i sił międzynarodowej Unii Afrykańskiej Asz-Szabab straciło w ostatnich miesiącach większość kontrolowanego przez siebie terytorium.

d1ng2i4

Podziel się opinią

Share
d1ng2i4
d1ng2i4
Więcej tematów