Trwa ładowanie...

Beskid Żywiecki: Interwencja GOPR. Turyści nie zawrócili mimo ostrzeżeń ratowników

Beskid Żywiecki – Para 50-latków uratowana przez GOPR. Turyści byli wyziębieni oraz przemęczeni. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Beskid Żywiecki: Interwencja GOPR. Turyści nie zawrócili mimo ostrzeżeń ratownikówŹródło: PAP
d4hg5g8
d4hg5g8

Beskid Żywiecki – GOPR ponownie w akcji

W ostatnich dniach Beskid Żywiecki oraz wszystkie pozostałe rejony górskie są wyjątkowo nieprzychylne turystom. Obfite opady śniegu, a także silny wiatr doprowadziły do powstania zasp. Wędrujący niejednokrotnie natrafiają również na zamiecie śnieżne. Właśnie ze względu na trudne warunki na wszystkich trasach ratownicy GOPR stanowczo odradzają wszelkich wędrówek.

W środę ratownicy GOPR musieli interweniować na czerwonej trasie w Beskidzie Żywieckim. Para turystów w wieku ok. 50 lat, wybrała się na wędrówkę z Jordanowa do schroniska PTTK na Hali Krupowej w rejonie szczytu Naroże (1064 m) w Paśmie Policy. Już w trakcie wędrówki turyści kontaktowali się z GOPR, aby spytać o warunki w dalszej części trasy. Wówczas mieli usłyszeć od dyżurnego polecenie zawrócenia i powrotu do Jordanowa. Para nie posłuchała i kilka godzin później prosiła o pomoc w opuszczeniu szlaku.

Beskid Żywiecki – udana akcja GOPR

Ratownicy GOPR dotarli do poszkodowanych około godziny 20:40. Para turystów była wycieńczona i zmarznięta, jednak ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Transport poszkodowanych, ze względu na trudne warunki panujące na szlaku, zajął około 30-40 minut.

Przypomnijmy, że w górach od kilku dni obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Wszyscy ratownicy GOPR oraz TOPR przestrzegają przed udawaniem się na górskie szlaki, które ze względu na trudne warunki pogodowe są bardzo niebezpieczne.

d4hg5g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hg5g8
Więcej tematów