Trwa ładowanie...
d34isq5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Berlin najbardziej przyjaznym dla rodzin miastem w Europie

Berlin został uznany za najbardziej przyjazne miasto dla rodzin w rankingu portalu House Trip, zajmującego się wakacyjnym wynajmem domów - podaje dziennik "The Independent". Na drugim miejscu znalazła się hiszpańska Walencja, na trzecim - Budapeszt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Berlin cieszy się popularnością wśród turystów (na zdj. po lewej odbudowa Zamku Miejskiego, a w tle katedra)
Berlin cieszy się popularnością wśród turystów (na zdj. po lewej odbudowa Zamku Miejskiego, a w tle katedra) (PAP/DPA, Fot: Daniel Naupold)
d34isq5

W rankingu brano pod uwagę: liczbę galerii i muzeów przyjaznych dla rodzin, bezpieczeństwo, poziom zanieczyszczenia i przestępczości. Jak przypomina "The Independent", jednym z najważniejszych czynników, które rodziny biorą pod uwagę planując wycieczkę z dziećmi, są koszty.

Berlin znalazł się w rankingu na pierwszym miejscu dzięki wielkiej liczbie muzeów, galerii i teatrów, ponadto wyróżnia się niskim zanieczyszczeniem - jest drugim najmniej zanieczyszczonym miastem w Europie.

Wśród miast Europy Środkowej wysoko uplasował się Budapeszt. Znalazł się w rankingu na trzecim miejscu dzięki zabytkom, z których jest znany - parlamentowi i zamkowi królewskiemu oraz niskim cenom. Okazał się najtańszym miastem w rankingu; jak podkreśla "Independent", przeciętny koszt posiłku w restauracji wynosi równowartość 3,84 funta (około 20 złotych).

W rankingu wysoko uplasowały się miasta Półwyspu Iberyjskiego - prócz Walencji, Lizbona i Madryt, które znalazły się odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. Walencja zajęła drugie miejsce, ponieważ jest jednym z miast o najniższej przestępczości.

d34isq5

Podziel się opinią

Share

d34isq5

d34isq5
Więcej tematów