Trwa ładowanie...

Belgia paraliżuje Europę. Nowy szef Komisji Europejskiej poirytowany

Belgia paraliżuje Europę - tak mówi przewodniczący Komisji Europejskiej. Jean-Claude Juncker jest poirytowany tym, że rząd w Belgii nie przedstawił jeszcze kandydata na komisarza, co utrudnia kompletowanie składu Komisji. Dziś rozpoczynają się rozmowy szefa Komisji z kandydatami.

Share
Belgia paraliżuje Europę. Nowy szef Komisji Europejskiej poirytowany
Źródło: PAP/EPA, Fot: OLIVIER HOSLET
d2kmzwt

Termin na zgłaszanie kandydatów minął kilka tygodni temu. Belgia jeszcze tego nie zrobiła, bo od majowych wyborów parlamentarnych partiom z Flandrii i Walonii nie udało się utworzyć rządu. Różnice zdań powodują, że nie ma porozumienia w sprawie obsady stanowisk rządowych i kandydata na komisarza.

Szef Komisji stracił już cierpliwość. - Powiedział, że Belgia paraliżuje Europę. Bez kandydata Komisja nie może rozpocząć pracy, a to odbija się negatywnie na wzroście, inwestycjach i sprawia, że Europa nie będzie miała wiarygodnej polityki zagranicznej - relacjonowała rzeczniczka przewodniczącego Komisji Natasha Bertaud.

Negocjatorzy zaangażowani w tworzenie belgijskiego rządu obiecują, że do czwartku kandydat na komisarza zostanie zgłoszony. Komentatorzy już dawno przestrzegali, że spóźniona nominacja spowoduje, że Belgia może otrzymać gorszą tekę w Komisji.

d2kmzwt

Podziel się opinią

Share
d2kmzwt
d2kmzwt
Więcej tematów