Trwa ładowanie...
ycipk-130ttt

Będzie wspólny Marsz Niepodległości. Jest porozumienie

Jest porozumienie w sprawie wspólnego Marszu Niepodległości. Wyruszy z ronda Romana Dmowskiego, przejdzie Alejami Jerozolimskimi, Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego i zakończy się na Rondzie Waszyngtona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości, Warszawa 11.11.2017 r.
Marsz Niepodległości, Warszawa 11.11.2017 r. (PAP/EPA)
ycipk-130ttt

O porozumieniu poinformował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. "Marsz wyruszy o 15:00 po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy" - poinformował Robert Bąkiewicz na Twitterze.

Do sprawy odniósł się również rzecznik prasowy Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości", Damian Kita. W rozmowach z narodowcami brali udział Minister Spraw Wewnętrznych, Joachim Brudziński oraz Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

ycipk-130ttt

Jedna trasa, dwa marsze - tak do tej pory miał wyglądać plan centralnych obchodów 11 listopada w stolicy. O godzinie 14 z ronda Dmowskiego miał ruszyć Marsz Niepodległości organizowany przez narodowców. Jednak teraz wszystko wskazuje na to, że o godzinie 15 odbędzie się państwowy, biało-czerwony marsz, zapowiadany przez prezydenta Dudę i premiera Morawieckiego.

Przypomnijmy, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości. Tłumaczyła to względami bezpieczeństwa - do Warszawy mają przyjechać przedstawiciele skrajnych środowisk, a policjanci masowo poszli na L4. Spotkała się z niemałą krytyką.

W reakcji na decyzję Gronkiewicz-Waltz rząd ogłosił, że zorganizuje państwowy marsz 11 listopada. - Jestem w stanie podać rękę każdemu, kto przyjdzie na marsz z flagą biało-czerwoną - oświadczył Andrzej Duda w pierwszym wywiadzie po ogłoszeniu decyzji ws. organizacji państwowego marszu na 11 listopada.

ycipk-130ttt

To z kolei nie spodobało się organizatorom Marszu Niepodległości. W piątek odbyły się negocjacje, mające na celu wypracowania kompromisu dotyczącego wspólnych obchodów 11 listopada. Ogłoszone porozumienie to efekt całodziennych rozmów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-130ttt

ycipk-130ttt
ycipk-130ttt