Trwa ładowanie...
d2wf7pi

Będzie obowiązek przyjęcia uchodźców? "Większość w UE jest za"

Jest gotowy dokument reformujący system azylowy Unii Europejskiej - wynika z nieoficjalnych doniesień. Wbrew oczekiwaniom Polski i Węgier zakładać ma obowiązkowy mechanizm rozdziału uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeśli Węgry zmienią zdanie ws. migracji to Polska pozostanie sama
Jeśli Węgry zmienią zdanie ws. migracji to Polska pozostanie sama (PAP/EPA, Fot: PAQUET)
d2wf7pi

O wynikach negocjacji państw członkowskich Unii, które toczą się na grupach roboczych informuje RMF FM. Z ustaleń stacji wynika, że obowiązek przyjmowania uchodźców zostanie wprowadzony na stałe.

Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona w czerwcu, po kolejnej turze negocjacji. Do sprecyzowania są jednak są już tylko szczegóły, bo większość państw opowiedziała się za rozwiązaniem, które nie daje poszczególnym rządom wyboru.

- Element obowiązkowości rozdziału uchodźców będzie na pewno - mówi rozmówca RMF FM.

d2wf7pi

Zobacz także: Stanowcza reakcja Beaty Kempy na doniesienia ws. "sankcji" dla Polski

Porażka rządu PiS?

Kraje Grupy Wyszehradzkiej nadal protestują przeciwko takim rozstrzygnięciom i nie chcą automatycznego charakteru mechanizmu. Brukselska reporterka stacji ustaliła jednak, że presja ze strony innych przywódców jest coraz większa.

d2wf7pi

Już wcześniej pojawiły się doniesienia, że Węgry ustąpią w tej sprawie po kwietniowych wyborach w tym kraju. W zamian chcą zapewnienia ochrony granic zewnętrznych oraz uzyskania zgody na możliwość wyboru uchodźców.

Zmiana stanowiska Węgier będzie jednoznaczna ze złamaniem solidarności Grupy Wyszehradzkiej ws. migracji, a tym samym doprowadzi do osamotnienia Polski.

d2wf7pi

Podziel się opinią

Share

d2wf7pi

d2wf7pi
Więcej tematów