Trwa ładowanie...

Będzie nowa szkoła i przedszkole na Morasku w Poznaniu

Mali poznaniacy z Moraska, Umultowa, Radojewa i Naramowic już za dwa lata będą uczęszczać do nowej szkoły podstawowej i przedszkola, która powstanie przy ul. Zagajnikowej.

Będzie nowa szkoła i przedszkole na Morasku w PoznaniuŹródło: Urząd Miasta Poznania
des2146
des2146

Północ to najbardziej dynamicznie rozbudowująca się część Poznania. Za wzrostem liczby mieszkańców nie nadążała jednak rozbudowa infrastruktury. Najlepszym przykładem są Naramowice, którego mieszkańcy każdego dnia muszą stać w gigantycznych korkach, które ma rozładować dopiero planowana linia tramwajowa. Powstanie jednak nie prędzej niż za cztery lata.

Mieszkańcy północnych osiedli od lat skarżyli się też na brak większej liczby szkół i przedszkoli, ale na szczęście to uda się poprawić znacznie szybciej niż zbudować linię tramwajową na ul. Naramowickiej. Nowa szkoła i przedszkole mają w ciągu dwóch lat powstać przy ul. Zagajnikowej na terenie należącym do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Uczelnia zgodziła się odstąpić miastu część 5-hektarowej działki.

- Uniwersytet to także część miasta, który ma do spełnienia rolę nie tylko edukacyjną, ale i społeczną - wyjaśnia prof. Andrzej Lesicki, prorektor UAM ds. kadry i rozwoju uczelni, zapewniając, że uniwersytet nie stawiał miastu żadnych warunków za przekazanie terenu.

Jeszcze w tym roku ma powstać cała niezbędna dokumentacja potrzebna do rozpoczęcia budowy. Same prace mają rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć w 2017 r. Budowa szkoły i przedszkola ma kosztować ok. 25 mln zł i w pierwszej kolejności władze Poznania muszą zaktualizować Wieloletnią Prognozę Finansową, w której do tej pory na ten cel zabezpieczono jedynie 15 mln zł. Budynek ma być w pełni nowoczesny.

des2146

- Zakładamy, że będzie to obiekt na podobnym poziomie jak szkoła przy ul. Hezjoda na Strzeszynie - zapowiada Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

Na razie powstaną jedynie szkoła podstawowa i przedszkole, ale władze miasta chcą, aby w przyszłości powstało tu także gimnazjum. UAM ze swojej strony chce na tej samej działce zbudować obiekty sportowe - mówi się m.in. o hali sportowej i pływalni.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

des2146
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
des2146
Więcej tematów