WP
WP
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zbrodnie

Będzie europejski nakaz aresztowania S. Michnika?

Już za kilka tygodni do sądu trafi wniosek IPN o zastosowanie europejskiego nakazu aresztowania wobec byłego stalinowskiego sędziego Stefana Michnika - dowiedział się "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Michnik jest podejrzany o popełnienie zbrodni komunistycznej wobec żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. - Wystąpimy z wnioskiem o ENA, to oczywiste - powiedział gazecie prokurator Marek Klimczak z warszawskiego oddziału pionu śledczego IPN. Dodał, że wniosek znajduje się w fazie przygotowawczej, a do sądu trafi w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W chwili obecnej obowiązuje nakaz tymczasowego aresztowania Stefana Michnika, wydany przez warszawski sąd garnizonowy. Jednak ma on moc prawną jedynie na terenie Polski, a były stalinowski sędzia od kilkudziesięciu lat mieszka w Szwecji. Dlatego konieczne jest zastosowanie dalszej procedury w postaci europejskiego nakazu aresztowania - wyjaśnia "Nasz Dziennik".

Polub WP Wiadomości
WP
WP