Trwa ładowanie...

Będzie eksperyment procesowy ws. wypadku, w którym zginął poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski

W piątek ma zostać przeprowadzony eksperyment procesowy w związku z wypadkiem drogowym, w którym zginął poseł Kukiz’15 Rafał Wójcikowski – poinformował w środę Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, prowadzącej śledztwo w tej sprawie.

Będzie eksperyment procesowy ws. wypadku, w którym zginął poseł Kukiz'15 Rafał WójcikowskiŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d1366b4
d1366b4

Zdaniem prokuratury, przeprowadzenie eksperymentu może mieć istotne znaczenie z punktu widzenia odtworzenia wypadku oraz ustalenia osoby odpowiedzialnej za jego spowodowanie.

Kopania powiedział też, że w eksperymencie, oprócz śledczych, wezmą udział policja i biegły z zakresu ruchu drogowego.

Jak zaznaczył Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na potrzeby eksperymentu w piątek 17 lutego, od godziny 4.00 do godziny 7.00 zostanie zamknięta jezdnia drogi S8 między węzłami Babsk i Kowiesy w stronę Warszawy.

d1366b4

Przypomnijmy, że do wypadku, w którym zginął Wójcikowski, doszło 19 stycznia na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Auto, którym kierował poseł, uderzyło w barierę energochłonną z lewej strony i obróciło się około 90 stopni w prawo, ustawiając się na prawym pasie prostopadle do innych użytkowników, jadących w tym samym kierunku. Później w samochód posła uderzył van. Cztery osoby zostały ranne. Wójcikowskiego natomiast, mimo reanimacji, nie udało się uratować.

d1366b4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1366b4
Więcej tematów