WP

Będzie ciepło i burzowo. Sprawdź, gdzie przyda się parasol

W poniedziałek pogoda będzie bardzo dynamiczna. Na terenie zachodniej oraz centralnej Polski wystąpią gwałtowne burze z opadami, natomiast mieszkańcy wschodniej części kraju wciąż będą się cieszyć słoneczną pogodą. IMGW wydał ostrzeżenia dla pięciu województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zagrzmi w centralnej części kraju
Zagrzmi w centralnej części kraju (Materiały prasowe, Fot: Łukasz Ogrodowczyk)
WP

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego przed intensywnymi opadami deszczu oraz łódzkiego i wielkopolskiego przed burzami. Zagrzmieć może także w Mazowieckiem, Świętokrzyskiem i Kujawsko-Pomorskiem. Nieco lżej pokropi również na terenie woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego i śląskiego.

Pogodnie będzie natomiast na Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu. Tam też będzie najcieplej - temperatura w Przemyślu sięgnie 25 st. C, w Rzeszowie 24 st. C a w Lublinie 23 st. C. Słupki rtęci w pozostałej części kraju będzie oscylować wokół 20 st. C. Najchłodniej będzie w Koszalinie (15 st. C) oraz w Szczecinie i Jeleniej Górze (16 st. C).

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W czasie burz jego porywy sięgną 65 km/h.

WP

Zobacz także: Kontrowersyjny program Ministerstwa Zdrowia

We wtorek deszczowy front przesunie się nad wschodnią Polskę. Temperatura wyniesie od 21 st. C w Przemyślu i Rzeszowie do 14 st. C w Suwałkach i Koszalinie. Środa ma być w całym kraju pogodna i bez deszczu.

Źródło: IMGW

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP