Trwa ładowanie...
Magda Mieśnik
01-04-2017 09:55

Będą kolejne rozmowy prezydenta Dudy z Macierewiczem w cztery oczy?

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zapowiedział, że dyskusja prezydenta z szefem MON będzie kontynuowana. - To było spotkanie w formule - rzekłbym - full contact, w której wszystkie dokumenty były na stole i można było przejrzeć kwity dot. spraw wojskowych - powiedział w „Śniadaniu Politycznym Trójki”.

Będą kolejne rozmowy prezydenta Dudy z Macierewiczem w cztery oczy?Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1wgmox
d1wgmox

Andrzej Duda i Antoni Macierewicz spotkali się w miniony piątek w BBN. Do rozmowy w cztery oczy doszło po wymianie listów między politykami. - Prezydent uzyskał informacje i zapewnienia co do wszystkich wątpliwości, jakie miał. Tak to też powinno wyglądać. Prezydent ma obowiązek dbania o stan bezpieczeństwa Polski i jakości polskiego wojska. Prezydent dzięki temu zyskał postęp w sprawach, które były jego troską powiedział Krzysztof Szczerski. Jak dodał minister w Kancelarii Prezydenta, dyskusja będzie kontynuowana, bo tematów jest znacznie więcej.

Po spotkaniu z szefem MON prezydent powiedział, że dyskutowali o sprawach bieżących. - Na temat tych kwestii, które ja uznałem, w obecnej perspektywie, za najważniejsze - powiedział Andrzej Duda. - Pozostaję w kontakcie z panem ministrem Antonim Macierewiczem. Zgodnie z zasadami konstytucyjnymi, gdzie jest jasno powiedziane, że w okresie pokoju prezydent Rzeczypospolitej wykonuje swoją funkcję zwierzchnika sił zbrojnych za pośrednictwem ministra obrony narodowej. Chciałbym, żeby w tym zakresie Konstytucja RP była w pełni przestrzegana i tak jako prezydent to realizuję - powiedział prezydent.

Poza rozmową z Antonim Macierewiczem, prezydent spotkał się także z całym kierownictwem MON. Do BBN przyjechali także szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódcy rodzajów sił zbrojnych.

d1wgmox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wgmox
Więcej tematów