Trwa ładowanie...
d1gq4a1

Będą ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Decyzja miała zapaść po analizie dokumentacji medycznej

• Planowane są ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej - z wyjątkiem osób, których szczątki były już badane w trakcie śledztwa
• Do prac zespołu śledczych z Prokuratury Krajowej zaangażowano dodatkowych ekspertów
• Bialik: nawiązano kontakty ze znanymi ośrodkami naukowymi w Europie w celu przeprowadzenia dodatkowych badań i ekspertyz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będą ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Decyzja miała zapaść po analizie dokumentacji medycznej
(PAP, Fot: Rafał Guz)
d1gq4a1

Będą ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej - z wyjątkiem tych osób, których szczątki były już badane w trakcie śledztwa. To, jak podaje RMF FM, najnowsza decyzja specjalnego zespołu śledczych z Prokuratury Krajowej, kierowanego przez zastępcę prokuratora generalnego Marka Pasionka.

W marcu zespół przejął śledztwo od prokuratury wojskowej. Do jego prac zaangażowano dodatkowych ekspertów i, jak powiedziała RMF FM rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, "nawiązano kontakty ze znanymi ośrodkami naukowymi w Europie w celu przeprowadzenia dodatkowych badań i ekspertyz".

Decyzja o ekshumacjach miała zapaść po analizie dokumentacji medycznej. Lista i kolejność prac ekshumacyjnych nie została ujawniona, jednak, jak podaje RMF FM, co najmniej cztery rodziny zostały już poinformowane o takich planach.

d1gq4a1

Podziel się opinią

Share

d1gq4a1

d1gq4a1
Więcej tematów