Trwa ładowanie...
dyeetql

Będą driftować na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego

W najbliższy weekend Kraków po raz pierwszy będzie gościć jedną z największych serii driftingowych w Polsce: Drift Open. W ramach IV rundy odbędą się rywalizacje o puchar serii na płycie lotniskowej Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będą driftować na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego
(materiały prasowe)
dyeetql

Impreza rozpocznie się w sobotę, 20 września, tradycyjną częścią treningową o godzinie 10:00. Wtedy kierowcy, zarówno pojedynczo jak i w parach, będą mogli wykonać dowolną ilość przejazdów. O 14:40 rozpoczną się eliminacje do TOP32 - jury wytypuje 32 drifterów, którzy w niedzielę będą walczyć o zwycięstwo w przejazdach finałowych w parach.

W niedzielę, 21 września, pary wybrane w eliminacjach będą pokonywać tę samą trasę po dwa razy. Najpierw kierowca, który na pierwszym etapie zyskał większą ocenę, a drugi będzie go gonić - potem zamiana. Sędziowie będą oceniać czy drifterzy potrafią naśladować poprzednika przy jak najmniejszym dystansie pomiędzy pojazdami.

Tego dnia będzie można także wziąć udział w sesji Drift Taxi - po wykupieniu biletu, każdy chętny może zająć miejsce pasażera w driftwozie i przejechać po torze z najlepszymi polskimi drifterami za kierownicą. Emocje zagwarantują kontrolowane poślizgi.

dyeetql

Organizatorzy przygotowali coś także dla tych, którzy wolą obserwować niż wsiąść do driftwozu. W trakcie imprezy będzie można podziwiać dwie małe wystawy: samochodów zabytkowych oraz samochodów po tuningu sportowym.

Całość zakończy się w niedzielę o godzinie 18:00, kiedy wyróżnieni zostaną najlepsi zawodnicy.

Dodatkowe informacje można znaleźć na oficjalnym serwisie internetowym ligi Drift Open www.driftopen.com.

dyeetql

Podziel się opinią

Share
dyeetql
dyeetql
Więcej tematów